Зеленський з очільником дипломатії ЄС говорив про створення переговорного «майданчика» для деокупації Криму

Новини України та світу
Хельга Полтавка
22 Вересня 2020, 17:54
Хельга Полтавка
22 Вересня 2020, 17:54

Президент Володимир Зеленський зустрівся з Високим представником Європейського Союзу із закордонних справ та безпекової політики Жозепом Боррелем. Про це повідомляє пресслужба президента.

Як зазначається, президент наголосив на «критичній важливості збереження тематики деокупації Криму у фокусі уваги ООН та ЄС».

Для нас ключове питання, щоб з’явився постійний майданчик, на якому порушуються перш за все гуманітарні питання, питання прав людей, питання українців на території тимчасово окупованого Криму, загалом питання повернення нашої окупованої території, — підкреслив Зеленський.

У свою чергу високий представник ЄС запевнив, що Європейський Союз ніколи не визнає окупації Криму та не відступить від цієї позиції.

Також Зеленський і Боррель обговорили підготовку до 22-го саміту Україна – Європейський Союз, який відбудеться 1 жовтня в Брюсселі.

Президент висловив сподівання, що спільна заява, яка буде ухвалена за результатами саміту, належно відображатиме рівень амбіцій сторін щодо подальшого поглиблення стратегічного партнерства та економічної інтеграції між Україною та ЄС.

Високий представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики запевнив президента, що ЄС й надалі стоятиме на позиції підтримки нашої держави.

Як повідомляли «Кримські новини», Боррель заявляв, що анексія Криму привела до значного порушення відносин між ЄС і Росією.