Зеленський вніс до Ради законопроєкт про ліквідацію ОАСК

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
13 Квітня 2021, 16:20
Тетяна Нікішина
13 Квітня 2021, 16:20

Президент Володимир Зеленський вніс на розгляд Верховної Ради законопроєкт, який ініціює ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК). Законопроєкт позначено як невідкладний, повідомили в Офісі президента (ОП).

У ОП послалися на 125 статтю Конституції України, в якій мовиться, що суд створюється, реорганізовується чи ліквідується законом, проєкт якого вносить у парламент президент після консультації з Вищою радою правосуддя.

У демократичному суспільстві повага й довіра до суду мають бути безумовними. Але там, де вмирає довіра, закінчується й демократія. ОАСК мав достатньо часу, щоб одуматися, подивитися на себе в дзеркало та віднайти там прості речі, які так шукають у ньому суспільство й держава, — справедливість, неупередженість і чесність. Замість цього бачимо чергові скандали з «плівками», корупцію пов’язаних осіб із забитими грошима сейфами та численні сумнівні рішення. Довіра до Окружного адміністративного суду міста Києва втрачена, — заявили у ОП.

Нагадаємо, головою ОАСК є Павло Вовк, який фігурує у кількох кримінальних провадженнях.

ОАСК має скандальну репутацію через низку резонансних рішень. Зокрема, за останні кілька років цей суд:

  • скасував новий український правопис;
  • зобов'язав Міносвіти переписати розділи підручників з історії України про Євромайдан;
  • скасував перейменування Московського проспекту на проспект Бандери;
  • визнав незаконною націоналізацію «ПриватБанку»;
  • заборонив Києву відзначати пам'ятні дати восьми українських діячів. Зокрема, письменників Уласа Самчука та Юрія Липи.

У центрі чергового скандалу ОАСК опинився влітку минулого року, коли Національне антикорупційне бюро (НАБУ) оприлюднило плівки з голосами, схожими на голоси голови ОАСК Вовка та його колег.

У НАБУ заявили, що ці судді втілювали план щодо взяття під контроль головних органів формування судової влади — Вищої ради правосуддя (ВРП) та Вищої кваліфкомісії суддів (ВККС).

Щодо групи суддів ОАСК на чолі з Вовком відкрили справу за підозрою у спробі захопити держвладу.

Вовк назвав всі звинувачення «абсурдними», а матеріали справи «сфальсифікованими».

Водночас суддя відмовився співпрацювати зі слідством та буквально втікав від детективів, які намагалися вручити йому повідомлення про підозру.

6 квітня цього року НАБУ затримало рідного брата Вовка, адвоката, за підозрою в отриманні хабаря на суму 100 тисяч доларів. Зараз він перебуває під вартою.

Частина коштів, за версією НАБУ, призначалася саме як хабар Вовку.

Суддя ці звинувачення відкинув. Він заявив, що НАБУ — «цирковий орган», а їхні дії назвав спробою помститись йому через брата.

Як повідомляли «Кримські новини», Український інститут національної памяті подасть апеляцію на рішення Окружного адмінсуду Києва про скасування перейменування Московського проспекту і низки вулиць у столиці України.