Зеленський у виступі перед ООН заявив, що Україна сподівається на підтримку світової спільноти в питанні деокупації Криму та Донбасу | QHA media
ВІДЕО
24 Вересня 2020, 14:11

Зеленський у виступі перед ООН заявив, що Україна сподівається на підтримку світової спільноти в питанні деокупації Криму та Донбасу

Закрити

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна сподівається на підтримку світової спільноти в питанні досягнення миру на Донбасі.

Про це він сказав, виступаючи на загальних дебатах 75-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН, повідомляє Офіс президента.

Очільник держави зазначив, що 27 липня на Донбасі почався режим всеосяжного припинення вогню, який, незважаючи на спроби зриву, дає надію на досягнення стабільної «тиші».

Наступними кроками на цьому шляху мають стати: виведення незаконних збройних формувань і озброєнь з окупованих територій, повернення контролю над державним кордоном і, врешті-решт, відновлення територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів, — сказав він.

За словами Зеленського, Україна довела своє прагнення до миру. Зокрема, було розблоковано діалог у «нормандському форматі», вдалося просунутися в питанні звільнення утримуваних осіб.

«Сподіваємося на подальшу єдність міжнародного співтовариства в цьому питанні. Впевнений, що у відновленні суверенітету і територіальної цілісності України, а з нею – й авторитету міжнародного права, важливу роль має відігравати саме ООН», — зазначив президент.

Він також закликав приєднатися до створення міжнародної платформи з деокупації Криму і підтримати оновлену резолюцію «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, Україна», яка буде винесена на розгляд Генеральної Асамблеї ООН до кінця цього року.

Найголовніше: питання Криму та Донбасу не мають стати звичними елементами міжнародного пейзажу, де лише доповіді, тематичні зустрічі та протокольні заяви до роковин окупації будуть вважатися достатньою формою міжнародної реакції. Навпаки – допоки рана в центрі Європи кровоточить, біль відчуватиме увесь світ. І єдиним рецептом дієвого лікування є лише деокупація Криму та Донбасу, — переконаний Зеленський.

«Кримські новини» повідомляли, що серед міжнародних справ щодо збройних конфліктів, які наразі розглядає Європейський суд з прав людини, нараховується п’ять позовів України проти Росії.

Дивитись ще: