Зеленський призначив першу жінку-посла України в США

Новини України та світу
Хельга Полтавка
26 Лютого 2021, 12:23
Хельга Полтавка
26 Лютого 2021, 12:23

Президент Володимир Зеленський призначив Оксану Маркарову Надзвичайним і повноважним послом України у Сполучених Штатах Америки, повідомляє ОП.

Як зазначив президент, її кандидатура має три ключові переваги: «патріотизм, високий фаховий рівень і дуже позитивне сприйняття у США».

Переконаний, що ці три чинники є формулою успіху для зміцнення стратегічного партнерства України та США, — сказав Зеленський.

Серед цілей, які президент поставив перед пані Маркаровою, — налагодження ефективного діалогу з адміністрацією Джо Байдена та зміцнення двопартійної підтримки України.

Також Зеленський згадав про залучення США до врегулювання ситуації на Донбасі та деокупації Криму.

«Принципово важливою є й підтримка Вашингтоном євроатлантичного курсу України, передусім у питанні ухвалення рішення НАТО щодо надання Україні ПДЧ», — також зазначив президент.

Впевнений, що Оксана Маркарова покаже приклад у розвитку економічної дипломатії: у залученні прямих іноземних інвестицій в Україну, у просуванні українського експорту та відстоюванні інтересів українського бізнесу, що є особливо важливим питанням для всіх наших дипломатичних представників. Чого я від них вимагаю, — повідомив президент.

Кандидатуру Маркарової на посаду нового посла України в США ще у листопаді 2020 року висунув голова МЗС Дмитро Кулеба.

Він заявляв, що роботою тодішнього посла, Володимира Єльченка, МЗС задоволене, але «принцип ротації в дипломатії ніхто не скасовував».

Раніше експерти вказували, що пані Маркарова має дуже гарні відносини з Міжнародним валютним фондом.

Довідка: 44-річна Оксана Маркарова перейшла на державну службу 2015 року, а до того працювала у приватному секторі. Вона має українську та закордонну освіту. З березня 2015 по квітень 2016 року була заступником міністра фінансів та керувала апаратом за часів керівництва Наталії Яресько. З 2016 року вона отримала посаду урядового уповноваженого з питань інвестицій.

Нагадаємо, 16 лютого Верховна Рада схвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт №4531, який відновлює конкурси на зайняття посад державних службовців в Україні.

Як повідомляли «Кримські новини», уряд призначив голів Держкосмосу і Держагентства зони відчуження.