Зеленський призначив голову зовнішньої розвідки і звільнив 15 губернаторів. У Раду також внесено подання на нового голову МЗС та відставку Луценка | QHA media
Розкадровка
11 Червня 2019, 17:28

Зеленський призначив голову зовнішньої розвідки і звільнив 15 губернаторів. У Раду також внесено подання на нового голову МЗС та відставку Луценка

Закрити

Президент України Володимир Зеленський своїм указом призначив Владислава Бухарева головою Зовнішньої розвідки.

Про це заявив заступник голови адміністрації президента Руслан Рябошапка. На парламентських виборах 2014 року Бухарев балотувався по одномандатному виборчому округу №162 від партії «Батьківщина», пройшов у Раду, набравши 20% голосів виборців.

Також указами Зеленського були звільнені голови Чернігівської обласної держадміністрації (ОДА), Хмельницької ОДА, Херсонської ОДА, Тернопільської ОДА, Сумської ОДА, Полтавської ОДА, Одеської ОДА, Миколаївської ОДА, Львівської ОДА, Кіровоградської ОДА, Київської ОДА, Івано-Франківської ОДА, Запорізької ОДА, Закарапатской ОДА і Волинської ОДА.

Як заявив на брифінгу для журналістів Рябошапка, президент вніс до парламенту подання на звільнення Юрія Луценка з посади генерального прокурора. За словами Рябошапки, причиною відставки є відсутність у голови ГПУ юридичної освіти.

Незважаючи на зміни закону про прокуратуру про те, що генпрокурор не зобов’язаний мати юридичну освіту, інші норми закону повідомляють, що він усе ж повинен її мати. Він повинен мати відповідний досвід у сфері права. Луценко такого досвіду не має. Тому президент вніс подання на звільнення.

Також Зеленський вніс до Верховної Ради подання про призначення міністром закордонних справ Вадима Пристайка. Як відомо, Пристайко — досвідчений дипломат, представляв Україну в НАТО, Міжнародній організації цивільної авіації, був послом у Канаді й заступником голови МЗС, а з кінця травня працює заступником голови адміністрації президента.

3 червня Зеленський вніс до Верховної Ради проект закону про конфіскацію незаконних активів чиновників і покарання за придбання таких активів. У той же день голова держави звільнив з посади заступника голови Служби безпеки України Віктора Кононенка. А також призначив своїм представником у Конституційному Суді Федіра Веніславського.

6 червня парламент не затвердив звільнення міністра закордонних справ Павла Клімкіна, міністра оборони Степана Полторака і голови СБУ Василя Грицака.

Дивитись ще: