Зеленський представив план, як рятуватиме бізнес на карантині

Новини України та світу
Ольга ПолтавкаQHA
24 Листопада 2020, 16:30
Ольга ПолтавкаQHA
24 Листопада 2020, 16:30

До Верховної Ради найближчим часом подадуть законопроєкти щодо заходів економічної підтримки громадян та бізнесу у зв’язку із карантинними обмеженнями. 

Про це заявив Володимир Зеленський, повідомляє Офіс президента.

Фізичні особи-підприємці та наймані працівники, чия сфера діяльності потрапляє під закриття через карантин, отримають матеріальну допомогу в розмірі 8 тисяч гривень. Згідно з розрахунками, понад мільйон громадян України зможуть отримати допомогу за цією програмою, а її загальний обсяг становитиме майже 10 мільярдів гривень, — йдеться у повідомленні.

Окрім того, суб’єкти господарювання отримають одноразову матеріальну допомогу для збереження робочих місць.

«Це буде сума, пропорційна часу так званого простою, у розмірі до 8 тисяч гривень на одного працівника», – зазначив президент.

Підприємства, робота яких припиняється через карантинні обмеження, отримають компенсацію витрат на сплату єдиного соціального внеску за найманих працівників. За словами очільника держави, це – майже 1,5 мільярда гривень для близько 120 тисяч юридичних осіб.

Якщо через посилення карантину ваша діяльність забороняється, ви отримаєте компенсацію на сплату ЄСВ за своїх найманих працівників, — сказав президент.

Крім того, передбачаються податкові канікули. У разі посилення обмежувальних заходів, 200 тисяч фізичних осіб – підприємців 1-ї групи будуть звільнені від сплати усіх податків і зборів, включно з ЄСВ.

Голова держави також зазначив, що відновлюється дія програм підтримки бізнесу, які успішно працювали під час карантину навесні.

«Це матеріальна допомога ФОПам, які мають дітей до 10 років. Це компенсації з часткового безробіття», – сказав Зеленський.

Президент зауважив, що малий і середній бізнес вже отримали понад 13 млрд грн за програмою «Доступні кредити 5-7-9%».

Важливо, що програма «5-7-9» продовжиться та розширить свої можливості в цьому та наступному році, – зазначив Зеленський.

«Ми дуже сподіваємось на підтримку Верховною Радою усіх вищезазначених важливих кроків», – наголосив президент.

Він також закликав громадян підтримувати улюблені кафе та ресторани, замовляючи у них доставку їжі.

«Розкажіть у соціальних мережах про місця, де вам завжди смачно й де можна замовити доставку, підтримавши їх таким чином. І сьогодні, і на вихідних», – зазначив він.

Нагадаємо, 11 листопада Кабмін запровадив в Україні карантин вихідного дня — з 14 до 30 листопада.

Як повідомляли «Кримські новини», 17 листопада під стінами Верховної Ради відбулася акція проти "карантину вихідного дня". На акції сталися сутички між поліцією та підприємцями.