Зеленський підписав указ про спрощення отримання українського громадянства. Він стосується іноземців, які захищають Україну, і росіян, яких на батьківщині переслідують за політичні переконання | QHA media
13 Серпня 2019, 13:56

Зеленський підписав указ про спрощення отримання українського громадянства. Він стосується іноземців, які захищають Україну, і росіян, яких на батьківщині переслідують за політичні переконання

Закрити

Сьогодні, 13 серпня, президент Володимир Зеленський підписав указ, спрямований на спрощення отримання громадянства України іноземцями або особами без громадянства, які захищали країну, і росіянами, яких на батьківщині переслідують за політичні переконання.

Зокрема, передбачено, що такі особи мають подати декларацію про відмову від попереднього громадянства.

Голова держави доручив Кабміну розробити і внести на розгляд Верховної Ради законопроект, що спрощує отримання громадянства України переслідуваним росіянам та іноземним військовим.

Окрім цього, у тримісячний термін уряд має розробити законопроект про надання притулку.

Президент також направив доручення Кабміну “забезпечити оптимізацію процесу розгляду заяв громадян Російської Федерації про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, і ухвалення в установленому порядку відповідних рішень”.

Служба безпеки має перевірити дотримання Державною міграційною службою, Міністерством закордонних справ, дипломатичними представництвами та консульськими установами вимоги закону в сфері громадянства.

Раніше QHA media публікувало аналітичну статтю про протистояння Володимира Зеленського в інформаційній війні з Кремлем. Зокрема, йшлося про те, що нова українська влада планує надавати захист, притулок і українське громадянство “усім, хто готовий боротися за свободу”.

Дивитись ще: