Зеленський обговорив з Трюдо загострення на Донбасі та заручився підтримкою Канади

Новини України та світу
Хельга Полтавка
07 Квітня 2021, 12:25
Хельга Полтавка
07 Квітня 2021, 12:25

Прем'єр Канади Джастін Трюдо запевнив президента Володимира Зеленського у непохитній підтримці Канадою України.

Про це він написав у відповідь на допис Зеленського у Twitter.

Дякую за дзвінок, Володимире, — завжди приємно... працювати над побудовою міцного партнерства між нашими країнами. Знайте, що підтримка Канадою суверенітету, безпеки й територіальної цілісності України ніколи не похитнеться, — написав Трюдо.

Зеленський у своєму твіті подякував Трюдо за підтримку України і запросив його на саміт «Кримської платформи», який відбудеться 23 серпня.

«Дякую, Джастіне Трюдо, що у важкі часи Канада завжди поруч з Україною. Допомога Канади в отриманні NATO MAP (ПДЧ — План дій щодо членства в НАТО — прим. ред.) стане важливим сигналом підтримки з боку справжніх друзів. Буду радий вітати вас на саміті «Кримської платформи» 23 серпня», — написав Зеленський.

Напередодні Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Джастіном Трюдо, повідомляє Офіс президента.

Президент України висловив співрозмовнику подяку за послідовну підтримку України з боку Канади, яка є «особливо цінною у час нинішнього загострення безпекової ситуації на Донбасі». А також поінформував прем'єра Канади про постійні порушення режиму припинення вогню на Донбасі, що призводять до зростання втрат серед українських військових, а також про підвищення військової загрози для України з боку Росії.

Володимир Зеленський наголосив на необхідності посилення міжнародного тиску на РФ, щоб запобігти подальшій ескалації та важливості питання щодо отримання Україною Плану дій щодо членства в НАТО.

Як особливий партнер України, Канада могла б проявити лідерство серед союзників, які підтримують рішення щодо ПДЧ для України. Сприяння Канади буде важливим сигналом підтримки з боку справжніх друзів, — сказав Зеленський.

Очільник держави подякував за співпрацю в межах Канадської військової тренувальної місії UNIFIER і запропонував розглянути можливість розширення програми тренувань для ЗСУ, зокрема збільшення кількості канадських військових інструкторів у нашій країні.

Як повідомляли «Кримські новини», Канада визначила «Російський імперський рух» терористичним утворенням.

Нагадаємо, 47 країн ООН підтримали Україну та зробили спільну заяву з нагоди сьомої річниці прийняття резолюції щодо територіальної цілісності України.