Зеленський назвав три ключові завдання для завершення децентралізації

Новини України та світу
Хельга Полтавка
25 Лютого 2021, 18:57
Хельга Полтавка
25 Лютого 2021, 18:57

Президент Володимир Зеленський 25 лютого на засіданні Ради розвитку громад і територій закликав завершити реформу децентралізації і назвав три головні завдання.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Офісу президента.

Ми зробили все, щоб створити спроможні громади, які зможуть вирішувати більшість питань свого сьогодення і нашого з вами майбутнього, — сказав президент.

Зеленський заявив, що остаточно децентралізація ще не завершена і в цьому році необхідно вирішити кілька важливих завдань.

Перше — ми повинні прийняти, нарешті, зміни до Конституції щодо відносин між центральними і місцевими органами влади, — підкреслив президент.

Він зазначив, що мається на увазі інститут префектів і ліквідація місцевих адміністрацій.

«Префекти контролюватимуть дотримання Конституції і законів на кожній території та стануть запорукою унітарного устрою нашої держави. Я хотів би закликати нардепів від усіх депутатських фракцій і груп прийняти зміни до Конституції України щодо децентралізації», — додав він.

Друге завдання — розробити та прийняти нормативні акти, які враховують специфіку самоврядування у наших міських громадах, дадуть містам імпульс для розвитку, — повідомив Зеленський.

Третім завданням Зеленський назвав розробку і ухвалення законодавства про місцеві референдуми.

«Це посилить вплив громад на діяльність місцевої влади. Ми повинні вийти на остаточну форму управління на місцевому рівні: громади вирішують, люди впливають і разом з державою контролюють», — зазначив президент.

Також Зеленський заявив, що децентралізація не означає, що «кожен регіон сам за себе».

Громади отримали кошти, отримали повноваження, отримали ресурси. Зокрема, отримали земельні ресурси. Це не означає, що тепер кожен регіон сам за себе… Остаточно децентралізація ще не завершена, — зазначив він.

Участь Володимира Зеленського у засіданні Ради розвитку громад та територій у межах Всеукраїнського форуму «Україна 30».

Участь Президента України Володимира Зеленського у засіданні Ради розвитку громад та територій у межах Всеукраїнського форуму «Україна 30».

Posted by Офіс Президента України on Thursday, February 25, 2021

Нагадаємо, Володимир Зеленський анонсував створення Конгресу місцевих і регіональних влад при президенті.