Зеленський міцно пов'язаний із Коломойським і боїться критикувати олігарха — Аслунд

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
07 Березня 2021, 18:57
Тетяна Нікішина
07 Березня 2021, 18:57

Президент Володимир Зеленський досі міцно пов’язаний із олігархом Ігорем Коломойським і не готовий кинути йому виклик, вважає відомий шведський економіст, старший науковий співробітник Atlantic Council Андерс Аслунд.

Через його коментар до статті речниці Офісу президента Юлії Мендель про боротьбу з олігархами в Україні розгорівся справжній скандал.

Зокрема, Аслунд запитав у Мендель, чому український президент жодного разу критично не висловився про олігарха Коломойського, якому, зокрема, приписують вплив на Зеленського.

Дійсно? Він може назвати Коломойського? Кинути виклик олігархам — це взагалі нічого не означає. Головна проблема — це Коломойський. Може Володимир Зеленський так сказати? Або він все ще міцно із ним пов’язаний? Чому всі ці маріонетки Коломойського досі його депутати? — написав Аслунд.

Мендель відповіла, що Аслунд, очевидно, пише це під впливом «старих наративів дезінформації», а також тому, що його «звільнили».

Містере Аслунд, я дуже розчарована, що на вас так сильно вплинули занадто старі наративи дезінформації. Сподіваюся, ви говорите, спираючись на якісну аналітику, а не тільки через те, що вас звільнили (Аслунд пішов зі спостережної ради «Укрзалізниці», — ред.), — відповіла вона.

Аслунд попросив уточнити, що саме мається на увазі під «наративами дезінформації», а також попросив вибачитися, якщо прессекретарка президента не зможе привести приклад висловлювань Зеленського про Коломойського.

Які «старі наративи дезінформації»? Я прочитав всі заяви Володимира Зеленського. Сказав він коли-небудь публічно хоч одне негативне слово про Коломойського? (Всі ми знаємо, який він шахрай.) Ні. Будь ласка, надайте докази зворотного або відкличте свій неприйнятний твіт! — написав Аслунд.

До скандальної дискусії підключився також австрійський економіст, керівник ініціативної групи з євроінтеграції Південних Балкан Гюнтер Фелінгер.

Будь ласка, міс Мендель, особисті образи не замінюють обговорень, заснованих на фактах. Будьте професійною та майте повагу, якими і мають бути представники президента, — написав він.

Нагадаємо, днями Мендель опублікувала на сторінці у Twitter свою статтю для американського аналітичного центру Atlantic Council. Там вона розповіла про те, що президент готовий кинути виклик олігархам.

Попередні українські лідери багато говорили про деолігархізацію, але мало зробили. Зеленський прагне, аби його дії говорили самі за себе, — написала у коментарі до свого посту речниця Офісу президента.

Також видання The Washington Post розкритикувало реакцію Офісу президента на санкції проти олігарха. Зазначено, що в офіційній заяві жодного разу не згадали прізвище бізнесмена.

Як повідомляли «Кримські новини», Сполучені Штати Америки 5 березня ввели до санкційного списку «олігарха і колишнього державного чиновника України» Ігоря Коломойського. Як йдеться у заяві державного секретаря США Ентоні Блінкена, цей крок викликаний причетністю Коломойського до випадків масштабної корупції.