Зеленський, Меркель і Макрон — підсумки перемовин у Франції

Новини України та світу
Ірина Требунських
16 Квітня 2021, 19:43
Володимир Зеленський та Еммануель Макрон
Ірина Требунських
16 Квітня 2021, 19:43

Президент Володимир Зеленський відповів на запитання щодо підсумків зустрічі з президентом Франції Еммануелем Макроном, яка відбулася у Франції сьогодні, 16 квітня. Про це президент України розповів під час брифінгу, відео з якого опублікував Офіс президента.

Зазначається, що канцлерка Німеччини Ангела Меркель приєдналася до зустрічі за допомогою відеозв’язку.

Як зазначив Зеленський, конференція проводилася у форматі обговорення ситуації на сході України та виконання домовленостей щодо повного припинення вогню.

Зеленський наголосив, що Україна послідовно дотримується всіх домовленостей, зокрема відкрила контрольні пункти на лінії зіткнення для гуманітарних вантажів. «Але десь з другої половини грудня ми побачили ускладнення ситуації на контактній лінії та тимчасово окупованій території, про випадки я детально розповів пану Макрону, а потім і пані Меркель», — уточнив він.

Окремо лідери трьох країн обговорили членство України в Євросоюзі.

Я розповів президенту Макрону про наші ініціативи України щодо декларації про підтримку України у прагненні бути членом Євросоюзу. Декілька країн вже підписали її, деякі країни наразі ознайомлюються з декларацією. Я запропонував Франції також підтримати Україну, — сказав очільник держави.

Окремо він наголосив, що наразі питання безпеки в Україні є питанням безпеки всієї Європи.

Щодо членства країни в НАТО, то Зеленський уточнив, що цю тему встиг обговорити лише з Макроном, але не Меркель. Президент України додав, що у червні планується саміт НАТО, на якому буде зрозуміло, які країни підтримують членство України.

Володимир Зеленський спілкується з представниками українських та іноземних ЗМІ в Парижі.

Володимир Зеленський спілкується з представниками українських та іноземних ЗМІ в Парижі.

Posted by Офіс Президента України on Friday, April 16, 2021

Зазначимо, напередодні візиту до Парижу Володимир Зеленський закликав прийняти Україну до ЄС і НАТО. 

Як повідомляли «Кримські новини», Зеленський обговорив з прем'єром Канади Джастіном Трюдо загострення на Донбасі та заручився підтримкою Канади.