Зеленський ліквідував раду з питань судової реформи і конституційну комісію. Остання також займалася питанням кримськотатарської автономії | QHA media
24 Червня 2019, 10:09

Зеленський ліквідував раду з питань судової реформи і конституційну комісію. Остання також займалася питанням кримськотатарської автономії

Закрити

Президент Володимир Зеленський видав указ про ліквідацію ради з питань судової реформи та конституційної комісії.

Замість них буде створено комісію з питань правової реформи, йдеться в указі № 421/2019, опублікованому на офіційному сайті президента.

Основним завданням нової комісії, як йдеться в документі, буде «сприяння подальшому розвитку правової системи України на основі конституційних принципів верховенства права, пріоритетності прав і свобод людини і громадянина, з урахуванням міжнародних зобов’язань України».

Серед основних напрямків роботи комісії, зокрема, вказані підготовка пропозицій щодо внесення змін до Конституції і законів, а також створення умов для реінтеграції в єдину конституційну простір України тимчасово окупованих територій України і населення, яке на них проживає.

Пропозиції щодо персонального складу комісії внесе голова АП Андрій Богдан.

Цим же указом Зеленський визнав недійсними низку постанов екс-президента України Петра Порошенка. Усі вони мали відношення до ради з питань судової реформи та конституційної комісії.

Конституційна комісія також займалася питанням Кримської автономії. До її складу входила робоча група, що складається з 25 чоловік, яка напрацьовувала проекти змін до Конституції щодо Криму.

Дивитись ще: