Зеленський і Трюдо обговорили авіакатастрофу в Ірані та відведення російських військ

Новини України та світу
Ірина Требунських
09 Червня 2021, 14:34
Ірина Требунських
09 Червня 2021, 14:34

Президент Володимир Зеленський під час телефонної розмови обговорив з прем'єром Канади Джастіном Трюдо ключові питання порядку денного напередодні проведення самітів «Групи семи» і НАТО. Про це повідомляє Офіс президента.

Окрему увагу було приділено посиленню координації зусиль між країнами у притягненні винних у збитті біля Тегерану літака «Міжнародних авіаліній України» рейсу PS752 до відповідальності.

Зеленський у свою чергу наголосив, що будівництво газогону «Північний потік-2» є інструментом політичного тиску для Росії, а відведення військ від кордонів з Україною насправді майже не відбулося.

Добудова «Північного потоку-2» зміцнить Росію як гравця на світовій мапі та є політичною зброєю. Росія майже не проводила відведення від українських кордонів. Зі 105 тисяч російських військових лише 11 тисяч пішли назад, — сказав президент Зеленський.

Трюдо ще раз наголосив на підтримці України Канадою у протидії тривалій агресії РФ. Співрозмовники обговорили взаємодію у шляху України до членства в НАТО.

«Зеленський підтвердив запрошення Джастіну Трюдо відвідати Україну для участі в інавгураційному саміті Кримської платформи в Києві та заходах з нагоди 30-ї річниці незалежності України», — уточнили в Офісі президента.

Нагадаємо, Україна і Канада домовилися про поглиблення співпраці в ЮНЕСКО щодо збереження пам’яток культури в Криму, які систематично знищує окупаційна «влада».

Як повідомляли «Кримські новини», Вищий суд Онтаріо (Канада) оголосив, що збиття пасажирського літака «Міжнародних авіаліній України» рейсу PS752 поблизу Тегерана «Іранською революційною гвардією» (IRGC) було навмисним терористичним актом.