«Збройні сили України підвищують бойові можливості на кримському напрямку» — командувач ООС Наєв | QHA media
01 Липня 2020, 12:39

«Збройні сили України підвищують бойові можливості на кримському напрямку» — командувач ООС Наєв

Закрити

Командувач операції Об’єднаних сил Сергій Наєв повідомив, що даних про підготовку атаки Росії з півдня поки що немає, але ЗСУ ведуть роботу з підвищення бойових можливостей на кримському напрямку. Про це він заявив «РБК-Україна».

Ми чітко розуміємо усі сценарії розвитку ситуації на цьому напрямку і адекватно оцінюємо можливості Збройних сил РФ щодо нарощування військової сили за короткий час. Тому вже виконали певну частину робіт з підвищення бойових можливостей наших військ на цьому напрямку і продовжуємо цю роботу кожен день, — наголосив він.

Екскомандувач сил США в Європі Бен Ходжес заявив, що РФ під час навчань «Кавказ-2020» у вересні може атакувати і захопити дамбу в Херсоні заради відновлення водопостачання до Криму.

Вони оголосять гуманітарну кризу в Криму через воду, а потім скажуть, що у них немає вибору, — вважає він.

Як пояснив військовий експерт, керівник «Українського мілітарного порталу» Тарас Чмут, тренування десанту і морської піхоти у Криму проводяться регулярно.

За його словами, це мають бути чи не найбільші в історії регіону навчання, зокрема, там буде весь Чорноморський флот РФ, багато сил і засобів інших флотів, і це як раз один з можливих етапів відпрацювання можливого наступу на Україну.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликав бути максимально уважними в найближчі місяці до подій, які будуть пов’язані з поставками дніпровської води в анексований Крим. Він не виключає того, що Москва може піти на силові дії, а «третя сторона» переконуватиме Україну відновити водопостачання півострова.

У Херсонській облдержадміністрації раніше повідомляли про наповнення Північно-Кримського каналу і запевнили, що в окупований Крим вода через канал не надходить.

У постійному представництві президента України в АРК нагадали, що постачання води в Крим і Севастополь через Північно-Кримський канал можливе тільки після деокупації півострова.

Зазначимо, що уряд України стурбований ситуацією з нестачею води в окупованому Криму, але це питання поки що не стоїть на порядку денному.