Збільшення товарообігу між Туреччиною і Україною та проблеми бізнесу — у Києві турецькі підприємці провели зустріч з послом Гюльдере | QHA media
16 Січня 2020, 19:43

Збільшення товарообігу між Туреччиною і Україною та проблеми бізнесу — у Києві турецькі підприємці провели зустріч з послом Гюльдере

Закрити

Товарообіг між Туреччиною і Україною становить чотири мільярда доларів.

Про це, як передає QHA media, на сьогоднішній зустрічі з турецькими бізнесменами заявив посол Турецької Республіки в Україні Ягмур Ахмет Гюльдере.

За його словами, лідери двох країн Володимир Зеленський і Реджеп Таїп Ердоган на зустрічі в Анкарі заявили про бажання збільшити цю цифру до 10 млрд доларів.

Турецький посол зазначив, що тісні двосторонні економічні відносини мають стабільну динаміку розвитку. Дипломат зазначив, що очікує незабаром і підписання Договору про зону вільної торгівлі.

За словами Гюльдере, позитивний розвиток відбивається також на туристичному секторі.

У минулому році з України до Туреччини прибуло півтора мільйона українських туристів. Також за цей період близько 300 тисяч турецьких громадян відвідали Україну, — зазначив посол.

На неформальній зустрічі з представниками турецьких ділових кіл дипломат вислухав їхні пропозиції, проблеми, з якими стикаються бізнесмени в Україні та їхні очікування від посольства.

Турецькі підприємці зазначили, що стикаються із різного роду проблемами, серед яких переважно питання юридичного характеру, пов’язані з реєстрацією компаній, а також відсутністю досвідчених бухгалтерських кадрів, знайомих з українським законодавством.

Як розповів член наглядової ради Creditwest bank Аднан Анаджали, нерідко підприємці запрошують в Україну турецьких бухгалтерів, платять їм вищі зарплати, ніж в Туреччині, однак через відмінності законів вони не можуть досконало розібратися в українських законах.

У результаті компаніям виписують штрафи. Анаджали заявив, що ще одна проблема турецьких ділових кіл — це відсутність розрахунку в національних валютах двох країн.

Це, за його словами, спростило б проведення взаєморозрахунків.

За словами представників логістичних компаній, страждає бізнес також через низьку якість деяких доріг, наприклад, траси Дніпро — Миколаїв та інших. 

Разом з тим вони зазначили, що за останні роки проводиться зразковий ремонт українських доріг, у тому числі й турецькими компаніями.