Збереження пам’яток культури в Криму — Україна і Канада поглиблять взаємодію в ЮНЕСКО

Новини України та світу
Ірина Требунських
26 Травня 2021, 14:08
Ірина Требунських
26 Травня 2021, 14:08

У тимчасово окупованому Росією Криму «влада» систематично знищує пам’ятки культури. Це питання було серед порушених під час відеозустрічі голів Нацкомісій України та Канади у справах ЮНЕСКО Еміне Джеппар та Лієтт Вассьор, передає українське міністерство закордонних справ.

Джеппар подякувала канадській стороні за підтримку в порядку денному ЮНЕСКО питання моніторингу ситуації на окупованому українському півострові.

Серед наших пріоритетів — інтегрувати нові виміри, які є успішними для України – цифровізація та рівні можливості. Також продовжимо працювати над темами окупованих територій і захисту культурної спадщини, — уточнила Джеппар.

Вассьор у свою чергу зазначила, що у їхньої комісії пріоритетними напрямками роботи наразі є проблематика корінних народів, цифровізація освіти, біорозмаїття, інклюзивність та гендерна рівність. Також канадська сторона підтвердила солідарність з Україною у боротьбі проти порушень прав людини на тимчасово окупованих територіях як в Криму, так і на сході України.

Раніше ЮНЕСКО здійснила низку місій до України для моніторингу ситуації у тимчасово окупованому Криму в сферах науки та інформації та розпочала моніторинг у сфері освіти. Наступним кроком має стати моніторинг у сфері культури і культурної спадщини.

Нагадаємо, Апеляційний суд Амстердама продовжив слухання у справі про експонати виставки «Крим — золотий острів у Чорному морі», відомих як «Скіфське золото», які перед окупацією Росією Криму демонструвалися в музеї Нідерландів.

Як повідомляли «Кримські новини», у «Моніторингу ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)» від ЮНЕСКО вказано, що найбільш вразливими групами, які страждають від порушень прав людини, є кримські татари та українці.