Зберегти тиск на Росію і не повертати її до ПАРЄ — заяви Зеленського в Парижі | QHA media
18 Червня 2019, 10:19

Зберегти тиск на Росію і не повертати її до ПАРЄ — заяви Зеленського в Парижі

Закрити

Єдиним ключем до миру на Донбасі є дипломатичний і санкційний тиск на Росію.

З такою заявою виступив президент України Володимир Зеленський під час спільної прес-конференції з французьким колегою Еммануелем Макроном у Парижі, куди очільник української держави здійснив робочий візит.

Зеленський заявив, що Європа не зможе почувати себе у безпеці, поки Росія робить вигляд, що міжнародного права просто не існує.

За його словами, завершення війни і повернення анексованих українських територій є головним завданням Києва.

Але я розумію, що неможливо встановити мир військовим шляхом. Він матиме занадто високу ціну, у тисячі людських життів. Єдиний ключ до миру — це дипломатичний і санкційний тиск. Тому я прошу його зберегти. І дуже сподіваюся, що нинішнє головування Франції у Великій сімці сприятиме цьому питанню, — заявив Зеленський.

Президент України Володимир Зеленський наголошує, що встановлення миру в Україні наразі для нього є одним із ключових…

Опубліковано Адміністрація Президента України Понеділок, 17 червня 2019 р.

Під час прес-конференції голова держави також відзначив, що Україна не готова на переговори із сепаратистами, але готова продовжувати роботу в «мінському форматі».

Перед цим перекладач, яка перекладала слова Макрона, сказала від його імені: «Зеленський дав знаки зі свого боку, що він готовий йти на припинення вогню, готовий до діалогу із сепаратистами». Український президент спростував ці слова.

У свою чергу французький президент заявив, що Париж продовжить дотримуватися санкцій відносно Москви, однак висловився проти повного виходу Росії з Ради Європи, оскільки від цього страждає не російська держава, а громадяни Росії.

У відповідь на це український лідер сказав, що у Парламентської асамблеї Ради Європи немає підстав для повернення російської делегації, поки Україна не повернула свій суверенітет над окупованими територіями.

Зеленський також закликав Росію виконати рішення Міжнародного трибуналу ООН від 25 травня і звільнити 24 українських моряків і судна, які вона захопила поблизу Керченської протоки.

Після спільної прес-конференції Зеленський вилетів до Німеччини для зустрічі з канцлером ФРН Ангелою Меркель, яка запланована на завтра, 18 червня.

Перший свій закордонний візит Зеленський здійснив до Брюсселя 4-5 червня. Там український президент провів зустрічі з керівництвом НАТО і ЄС.

Дивитись ще: