Зазирнути у Швецію — у Києві презентували інтерактивний маршрут

Новини України та світу
Ірина Требунських
07 Червня 2021, 16:33
посол Швеції Тобіас Тиберг і перша леді Олена Зеленська
Ірина Требунських
07 Червня 2021, 16:33

У столиці облаштували пішохідний маршрут від Національного музею історії України до Арки дружби народів, на якому представлені ключові цінності, які об'єднують Україну та Швецію. Як повідомляє Офіс президента, арт-зону до святкування Національного дня Швеції презентували посол Королівства Швеція в Україні Тобіас Тиберг і перша леді Олена Зеленська.

Під час презентації перша леді розповіла про україномовний аудіогід, який запустили у морському музеї, розташованому у столиці Швеції, на острові Юргорден.

Україну та Швецію об’єднують не тільки спільні події минулого, а й теплі, дружні взаємини в наш час. Розширюючи нашу дружбу та співпрацю, ми запускаємо україномовний аудіогід у Музеї Ваза в місті Стокгольмі, — сказала Зеленська.

З 6 червня до 1 липня всі охочі зможуть пройтися пішохідним маршрутом, де розташовані інтерактивні арт-зони і технології доповненої реальності (англ. augmented reality, AR).

«Це арт-зони, присвячені тисячолітній дружбі, різноманітності, гендерній рівності, інноваційності, екологічності та безбар’єрності», — додав Тиберг.

Нагадаємо, у Музеї національної історії у замку Фредеріксборг в Данії з’явився україномовний аудіогід. Це п’ятнадцятий аудіогід українською, запроваджений в рамках проєкту першої леді України Олени Зеленської.

Як повідомляли «Кримські новини», міністр оборони Швеції Петер Хультквіст назвав відведення військ Росії від України «димовою завісою».