Завершено розслідування щодо хабарництва колишнього «віцепрем'єра» окупованого Криму

Новини України та світу
Ірина Требунських
11 Грудня 2020, 17:54
Ірина Требунських
11 Грудня 2020, 17:54
Віталій Нахлупін (в центрі). Фото: РІА

Завершено розслідування кримінальної справи щодо колишнього українського чиновника-колаборанта Віталія Нахлупіна, який у 2014 році став «віцепрем’єром» окупованого Росією Криму та був арештований за хабарництво. Також розслідування про хабарництво завершено щодо «радника» Нахлупіна Ярослава Сливки і колишнього «в.о. заступника міністра транспорту» Криму Валентина Дукорського.

Про це повідомила пресслужба слідчого комітету РФ.

За версією російського слідства, в період 2017-2018 років Нахлупін організував через Дукорського і Сливку отримання хабара. За гроші фігуранти забезпечували перемоги певних комерційних організацій на аукціонах у 28 «держзакупівлях».

Зазначається, що загальна сума хабара за вказаний період склала більше 16 мільйонів рублів (приблизно 5,4 мільйона гривень).

Кримінальну справу стосовно Нахлупіна і Дукорського направлено в Генпрокуратуру Росії для затвердження обвинувального висновку та подальшої передачі в суд, — йдеться у повідомленні.

Зі Сливкою в РФ уклали досудову угоду про співпрацю, через що кримінальну справу щодо нього виділено в окреме провадження. Суд визнав Сливку винним у повному обсязі оголошеного обвинувачення.

Нагадаємо, Віталій Нахлупін був затриманий 17 жовтня 2018 року в Москві й поміщений під варту за підозрою в отриманні хабаря у 5 мільйонів рублів. У той же день Басманний суд заарештував Валентина Дукорського і Ярослава Сливку. Їм висунуто обвинувачення за частиною 6 статті 290 КК РФ — «отримання хабара в особливо великому розмірі».

З 16 листопада 2010 року по 16 лютого 2011 року Нахлупін був головою постійної комісії Верховної Ради Автономної Республіки Крим з питань економічної, бюджетно-фінансової і податкової політики.

«Кримські новини» повідомляли, що Московський міський суд продовжив термін тримання під вартою Віталія Нахлупіна, також у СІЗО залишили Валентина Дукорського. Ярослав Сливка раніше був відпущений під домашній арешт.