Засудженому кримському активісту Каракашеву посилили умови відбування покарання — адвокат | QHA media
Репресії
07 Листопада 2019, 16:17

Засудженому кримському активісту Каракашеву посилили умови відбування покарання — адвокат

Закрити

Лівого активіста з окупованої Євпаторії Євгена Каракашева відправили на рік в єдине приміщення камерного типу (ЄПКТ), посиливши умови відбування покарання.

Про це «Ґратам» розповів адвокат Олексій Ладін, який відвідав Каркашева в колонії №1 у Кабардино-Балкарській республіці (РФ).

За словами адвоката, одразу після прибуття в колонію 11 вересня, його підзахисний двічі за два місяці потрапляв у штрафний ізолятор — обидва рази за претензії до форми одягу.

В одному з випадків заступник начальника колонії поставив його перед вибором: підписати угоду про співпрацю або він оформить порушення форми одягу і відправить його у ШІЗО. Каракашев співпрацювати не погодився.

Image result for евгений каракашев"

Другий раз він потрапив у штрафний ізолятор, коли вийшов на шикування без шапки, яка була випрана і мокра. З ШІЗО він вийшов 1 листопада і у цей же день відбулася комісія, яка призначила йому рік перебування в ЄПКТ, — повідомив Ладін.

Як пояснив адвокат, умови в камері тюремного типу (ЄПКТ) передбачають лише одну передачу і одне короткострокове побачення за півроку.

Ладін пов’язує посилення режиму Каракашеву з тим, що він знаходиться на профілактичному обліку як засуджений за терористичною статтею, проте адвокат має намір оскаржувати відправку Каракашева в ЄПКТ.

Євгена Каракашева затримали 1 лютого 2018 року після обшуку у нього вдома в Євпаторії. Йому були пред’явлені обвинувачення у публічних закликах до тероризму за участь у закритому листуванні в соцмережі «ВКонтакте», де анархісти обговорювали справу «приморських партизан».

Сам Каракашев пов’язує порушення кримінальної справи з особистою перешкодою забудові курортної зони Євпаторії. Правозахисний рух «Меморіал» визнав Каракашева політв’язнем.

У квітні Північно-Кавказький військовий окружний суд в російському Ростові-на-Дону засудив Каракашева до шести років позбавлення волі в колонії загального режиму.

Дивитись ще: