Заступника міністра закордонних справ Єніна призначили представником України в ООН у справах проти Росії. Серед його обов'язків — «справа українських моряків» | QHA media
Розкадровка

Заступника міністра закордонних справ Єніна призначили представником України в ООН у справах проти Росії. Серед його обов'язків — «справа українських моряків»

21 Травня 2020, 18:16
Євген Єнін
Закрити

Президент Володимир Зеленський уповноважив заступника міністра закордонних справ Євгена Єніна представляти Україну в справах проти Росії, які розглядаються Міжнародним судом ООН і Арбітражним трибуналом з морського права.

Це розпорядження оприлюднили на сайті президента.

Згідно з документом, Єнін займатиметься справами про порушення РФ міжнародних конвенцій щодо боротьби з фінансуванням тероризму та ліквідації усіх форм расової дискримінації, а також справами щодо «прав прибережної держави в Чорному і Азовському морях та у Керченській протоці й щодо затримання українських військово-морських суден та членів їхніх екіпажів».

Заступником Єніна призначено посла України в Нідерландах Всеволода Ченцова.

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року поблизу Керченської протоки російські прикордонники протаранили український буксир «Яни Капу», який переправляли з катерами «Нікополь» і «Бердянськ» з Одеси до Маріуполя. Після цього відкрили вогонь на ураження. У результаті обстрілу постраждали троє українських моряків і 24-х українців взяли у полон.

25 травня Міжнародний трибунал ООН з морського права ухвалив рішення, яким зобов’язав РФ негайно звільнити 24-х військових українських моряків, а також повернути Україні захоплені судна «Бердянськ», «Нікополь» і «Яни Капу» та протягом місяця надати звіт.

7 вересня ув’язнені Кремля прибули в Україну. QHA media публікувало повний поіменний список цього обміну між Україною і Росією.

Дивитись ще: