Замість медчастини — в ШІЗО: у Абдуллаєва погіршився стан здоров’я

Новини України та світу
Ірина Требунських
04 Березня 2021, 18:47
Теймур Абдуллаєв
Ірина Требунських
04 Березня 2021, 18:47

Фігуранту «першої сімферопольської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» Теймуру Абдуллаєву, якого тримають в колонії у Республіці Башкортостан (Росія), продовжили перебування в штрафному ізоляторі ще на 15 діб. Про це кримський татарин повідомив дружині Аліме Абдуллаєвій телефоном, передає «Кримська солідарність».

Абдуллаєва турбують сильні головні болі, періодично піднімається артеріальний тиск. Раніше йому через це призначили постільний режим до 3 березня, але прямо в ШІЗО.

Медпрацівниками порушувалося питання щодо його переведення до медсанчастини. На 1 березня призначили обстеження, за результатами вирішували — відправляти політв’язня до медчастини чи залишити у ШІЗО.

Адміністрація колонії у Башкортостані залишила Теймура Абдуллаєва в ШІЗО ще на 15 діб, — йдеться у повідомленні.

 «Тепер навіть не знаю, що мені робити і куди писати, скільки листів я вже написала», — поділилася стурбована Абдуллаєва.

Нагадаємо, Теймура Абдуллаєва визнали в російському суді нібито «організатором терористичної групи» («Хізб ут-Тахрір») та засудили до 16 років і 6 місяців позбавлення волі у виправній колонії суворого режиму. Його брата Узеіра Абдуллаєва засудили до 13 років позбавлення волі в колонії суворого режиму.

Теймура і Узеіра Абдуллаєвих ще 10 лютого 2020 року вивезли у невідомому напрямку. Пізніше стало відомо, що братів Теймура і Узеіра Абдуллаєвих етапували в Башкирію.

Як повідомляли «Кримські новини», Теймура Абдуллаєва з симптомами COVID-19 (висока температура, слабкість і задушливий кашель), систематично і безпідставно поміщають у штрафні ізолятори колонії у Салаваті Республіки Башкортостан (РФ), де, за даними ЗМІ, епідемія коронавірусу. Згодом у Абдуллаєва підтвердили COVID-19.