«Залучення власників російських паспортів на окупованих територіях до референдуму в РФ є порушенням суверенітету України» — МЗС | QHA media
18 Червня 2020, 15:17

«Залучення власників російських паспортів на окупованих територіях до референдуму в РФ є порушенням суверенітету України» — МЗС

Закрити

Залучення українських громадян на території окупованих Криму та Донбасу із незаконно виданими російськими паспортами до участі у референдумі щодо змін до конституції РФ є спробою порушення державного суверенітету України. Про це повідомила речниця міністерства закордонних справ України Катерина Зеленко у відповідь на запит «Радіо Свободи».

Вона нагадала, що Україна та іноземні партнери неодноразово підкреслювали, що незаконна паспортизація на окупованих територіях Донбасу розглядається як свідомий крок Російської Федерації до порушення Мінських домовленостей.

Проведення голосування на території анексованого Криму за поправки до конституції держави-окупанта також порушує міжнародне і українське законодавство, «як і всі попередні так звані вибори, проведені окупаційною «владою» на території півострова».

Результати цього незаконного голосування на території тимчасово окупованого Криму будуть юридично нікчемними, не матимуть жодних правових наслідків та не будуть визнані ані Україною, ані міжнародним співтовариством, — наголосила речниця.

Також у відомстві підкреслили, що насильницька паспортизація Москвою громадян України на окупованих територіях Луганської та Донецької областей «є грубим втручанням у внутрішні справи та продовженням російських спроб повзучої анексії українського Донбасу».

У МЗС додали, що у відповідь на незаконні дії Кремля слід посилити санкційний тиск на державу-агресора.

QHA media повідомляло, що 24 квітня 2019 року Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для жителів ОРДЛО. 1 травня президент Росії підписав новий указ, згідно з яким ті, хто народилися і проживали в Криму і Севастополі, але виїхали до анексії півострова, можуть отримати громадянство РФ.

Прессекретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що питання участі жителів ОРДЛО, які отримали російські паспорти, у голосуванні за поправки до конституції РФ «слід направити до центральної виборчої комісії».

Дивитись ще: