Закон щодо забезпечення функціонування української мови як державної — конституційний

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
14 Липня 2021, 18:54
Тетяна Нікішина
14 Липня 2021, 18:54

Сьогодні, 14 липня, Конституційний суд (КСУ) визнав конституційним закон щодо забезпечення функціонування української мови як державної.

Повний текст рішення обіцяють опублікувати на сайті КСУ в четвер, 15 липня.

Конституційність мовного закону просив розглянути 51 народний депутат попереднього скликання Верховної Ради — відповідне подання до КС направили ще в червні 2019 року. Серед авторів подання значаться переважно колишні та нинішні депутати фракції «Опозиційної платформи — За життя» (ОПЗЖ).

Відомо, що на пленарному засіданні Великої палати суду було ухвалено рішення про конституційність закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Український науковець-історик, публіцист, колишній голова Українського інституту національної пам'яті, а нині депутат Верховної Ради Володимир В'ятрович назвав рішення КСУ важливою перемогою.

Ще одна перемога на мовному фронті.

Щойно бюджетний комітет проголосував у другому читанні законопроєкт 5551-2, через який «слуги народу» намагалися протягнути чотири русифікаторські поправки. Три з цих поправок — номер 13, 14 і 16 — їхні автори Корнієнко (голова партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко — прим. ред.), Саламаха і Клочко відкликали, тобто їх більше не існує.

Поправку номер 17 Бужанського комітет відхилив, — повідомив нардеп.

Ще одна перемога на мовному фронті. Щойно бюджетний комітет проголосував у другому читанні законопроєкт 5551-2 ,...

Posted by Volodymyr Viatrovych on Wednesday, July 14, 2021

Сьогодні до засідання Конституційного суду В'ятрович звертався до колег з парламенту.

Звертаюся до ініціаторів ревізії мовного законодавства, які подали незаконні поправки до законопроєкту про реставрацію об'єктів культури — ви отримали безпрецендентну підтримку на виборах два роки тому, не розмінюйте її на спроби русифікувати Україну. Ці спроби будуть марними, — закликав він «слуг народу».

Нагадаємо, у Бахмуті на Донеччині після низки складних операцій 5 грудня 2019 року помер 38-річний громадський активіст і волонтер Артем Мирошниченко. Знайомі Мирошниченка повідомили, що його 29 листопада жорстоко побили підлітки 16 і 17 років, спортсмени, які займалися бойовими мистецтвами. За їхніми даними, причиною побиття стало те, що активіст на їхні запитання відповів українською.

Як повідомляли «Кримські новини», у квітні колишня прессекретарка президента Юлія Мендель звинуватила деяких захисників української мови у породженні зла і ненависті. Речниця ОПи шукала «українську російську», попри те, що згідно з Конституцією України, єдиною державною мовою в Україні є українська.