Закон 16 липня — шість каналів порушили норми про державну мову

Новини України та світу
Ірина Требунських
21 Липня 2021, 15:10
Ірина Требунських
21 Липня 2021, 15:10

На шістьох українських телеканалах виявили порушення частини шостої статті 23 закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної», норми якої набрали чинності 16 липня 2021 року. Про це розповів уповноважений із захисту української мови Тарас Кремінь.

У зв’язку із дією закону, секретаріат мовного омбудсмена 16-17 липня перевірив 28 телерадіоорганізацій, що здійснюють загальнонаціональне ефірне телевізійне мовлення.

Фільми та серіали, які в порушення закону транслювалися іноземною мовою, виявили в ефірах телеканалів «Інтер», «Україна», ICTV, «Мега», «НТН», «К1».

  • «Інтер» — шість порушень (два художніх фільми, два телесеріали, документальний серіал, мультфільм);
  • «Україна» — п’ять порушень (два фільми і три серіали);
  • «Мега» — два порушення (два телесеріали);
  • ICTV — два порушення (два телесеріали);
  • «К1» — одне порушення;
  • «НТН» — одне порушення.

З огляду на зазначене, мною направлений лист до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення з проханням застосувати до згаданих телерадіоорганізацій визначені законодавством санкції, — підкреслив Кремінь.

Також мовний омбудсмен звернувся до телеканалів-порушників з вимогою забезпечити демонстрування у своїх ефірах фільмів, серіалів державною мовою.

На інших телеканалах порушень закону щодо мови демонстрування фільмів не виявлено.

Раніше уповноважений із захисту української мови Тарас Кремінь розповів, що народні депутати нестимуть відповідальність за порушення мовного законодавства на рівні з іншими громадянами.

«Кримські новини» публікували пояснення, які зміни та нововведення передбачаються нормами закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної», якими регулюється застосування державної мови у сфері культури.