Заборона туризму та інвестицій — Рада ЄС продовжила санкції за окупацію Криму

Новини України та світу
Ірина Требунських
21 Червня 2021, 13:56
Ірина Требунських
21 Червня 2021, 13:56

Рада Євросоюзу продовжила дію санкцій, введених у відповідь на незаконну окупацію Криму Росією, до 23 червня 2022 року. Відповідну заяву сьогодні, 21 червня, опублікували на офіційному сайті Ради ЄС.

Обмеження стосуються цільового імпорту продуктів, що походять з тимчасово окупованого Криму, а також інфраструктурних або фінансових інвестицій та туристичних послуг в Криму чи Севастополі. Під забороною також експорт певних товарів та технологій до кримських компаній або для використання в Криму в транспортному, телекомунікаційному та енергетичному секторах, для розвідки та видобутку нафти, газу, мінеральних ресурсів.

ЄС не визнає спроби анексії Криму та Севастополя Росією і продовжує засуджувати це порушення міжнародного права. Санкції вперше були введені у червні 2014 року у відповідь на спроби навмисно порушити територіальну цілісність України та дестабілізувати країну, — йдеться у публікації.

Серед інших заходів ЄС, запроваджених у відповідь на російську агресію в Україні, є  економічні санкції, спрямовані на конкретні галузі російської економіки, та індивідуальні обмежувальні заходи.

Нагадаємо, 26 травня уряд України схвалив пропозицію застосувати персональні економічні та інші обмежувальні заходи до 11 громадян Росії.

Як повідомляли «Кримські новини», суд у Гамбурзі (Німеччина) оголосив обвинувальні вироки двом підприємцям за порушення санкції Євросоюзу, впроваджених проти Росії за тимчасову окупацію Криму і війну на Донбасі.