«За умовами карантину» — у Держприкордонслужбі пояснили нові умови перетину адмінмежі з ОРДЛО і окупованим Кримом

Новини
Ірина Требунських
08 Квітня 2020, 14:59
КПВВ «Каланчак»
Ірина Требунських
08 Квітня 2020, 14:59

Під час карантину з’явилися нові умови для перетину лінії розмежування з тимчасово непідконтрольними територіями Донецької і Луганської областей, а також адмінкордоном з анексованим Кримом. Ці умови пояснив заступник директора департаменту, начальник управління організації прикордонного контролю генерал-майор Юрій Лисюк.

Так, адмінмежу з боку окупованого Криму наразі можуть перетинати громадяни України, які мають місце реєстрації («прописку») на материковій частині України. Водночас до Криму можуть повертатися ті, хто має кримську «прописку». За інших умов пропуск не здійснюється.

Але якщо є вагомі причини, нагальна потреба гуманітарного характеру перетнути адмінмежу, то ми розглянемо такі питання і голова Держслужби прийматиме рішення по кожному випадку, — пояснив Лисюк.

Щодо лінії розмежування у Донецькій і Луганській областях, то тут контрольно-пропускні пункти в’їзду-виїзду поки що закриті. Згідно з напрацюваннями Тристоронньої контактної групи у Мінську, в Луганській області діє окремий режим пропуску.

«На тиждень визначені два дні, це середа і субота, коли громадяни подають списки. За цими списками ми пропускаємо», — сказав Лисюк.

Напрацьованого механізму перетину і домовленостей щодо Донецької області поки що немає.

«Пропуск не здійснюється ні в одну, ні в іншу сторону. В поодиноких випадках, коли громадяни прибувають до нас з непідконтрольної території, командувачем Об'єднаних сил приймається рішення і такі громадяни пропускаються», — резюмував Лисюк.

Які особливості перетину лінії розмежування та адмінмежі для жителів ОРДЛО та півострова Крим?

Які особливості перетину лінії розмежування та адмінмежі для жителів ОРДЛО та півострова Крим❓На питання користувачів Facebook відповідає генерал-майор Юрій Олександрович Лисюк – заступник директора департаменту – начальник управління організації прикордонного контролю.

Опубліковано Державна прикордонна служба України Вівторок, 7 квітня 2020 р.

Як повідомляло QHA media, уряд дозволив Державній прикордонній службі самостійно ухвалювати рішення щодо перетину громадянами України адміністративної межі з окупованим Кримом у випадку гуманітарних причин. На два тижні, починаючи з 16 березня, заборонили перетин КПВВ «Станиця Луганська» в обох напрямках.

Раніше уряд прийняв рішення про тимчасове припинення роботи контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим і Севастополя та виїзду з неї. Метою такого рішення є запобігання поширенню в Україні хвороби COVID-19.