За шість років російської агресії в ОРДЛО загинуло більше 240 дітей. Цьогоріч жертвами обстрілів на сході України стали вже десять малолітніх громадян

Новини України та світу
Ірина Требунських
04 Червня 2020, 18:47
Ірина Требунських
04 Червня 2020, 18:47
Фото: ЮНІСЕФ

Від початку нападу Росії на Україну в 2014 році на території Донецької та Луганської областей загинуло більше 240 дітей. Про це повідомляє пресслужба Сухопутних військ України у Facebook.

При цьому за шість років російської агресії на сході України 56 дітей зникли безвісти, а від 167 до понад 500 малолітніх українських громадян отримали поранення і травми.

У так званій «сірій зоні» (буферна смуга нейтральної території уздовж лінії розмежування сторін — прим. ред.) проживає від 10 до 15 тисяч дітей. Громадські організації повідомляють про понад 170 тисяч дітей-переселенців з Криму і Донбасу. Водночас на окупованій РФ території залишилося більше двох тисяч дітей-сиріт.

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) підрахував, що від початку 2020 року жертвами обстрілів на сході України стали десятеро дітей. «Лише за перший тиждень травня зафіксовано шість випадків. Це вдвічі більше порівняно з аналогічним періодом минулого року», — додають в ЮНІСЕФ.

Навіть після закінчення активної фази збройного протистояння зростання цієї жахливої статистики не припиняється: діти отримують тілесні ушкодження внаслідок необережного поводження та нещасних випадків з вибухонебезпечними предметами, — йдеться у повідомленні.

Дмитро (7 років) і Андрій (12 років) у травматологічній лікарні Донецька. Були поранені 7 серпня 2015 року під час вибуху гранати, яку вони знайшли на полігоні бойовиків угруповання «ДНР»

Представництво ЮНІСЕФ інформувало, що станом на жовтень 2019 року понад 200 тисяч дітей проживало у 20-кілометровій зоні по обидва боки від лінії розмежування, що сильно забруднена мінами та іншими вибухонебезпечними залишками війни.

ЗАХИСТИМО УКРАЇНУ ТА ЇЇ НАЙМЕНШИХ ГРОМАДЯН! 4 червня – Міжнародний день безневинних дітей-жертв агресії. Ця дата...

Опубліковано Сухопутні війська ЗС України Середа, 3 червня 2020 р.

Як повідомляло QHA media, станом на жовтень 2019 року щонайменше 38 дітей загинуло, ще 128 були поранені у результаті розриву мін і боєприпасів на Донбасі з 2014 року.