За рік в Україні затримали 11 російських агентів — контррозвідка СБУ

Новини України та світу
Ірина Требунських
28 Грудня 2020, 15:04
Ірина Требунських
28 Грудня 2020, 15:04

Впродовж 2020 року в Україні затримали 11 російських агентів та припинили діяльність чотирьох агентурних мереж. Про це повідомляє контррозвідка Служби безпеки України.

Трьох агентів затримали під час спроби вчинення диверсій на об’єктах критичної інфраструктури. Ще один агент ФСБ був затриманий на Луганщині, де намагався передати іноземній стороні секретну документацію щодо ракетного комплексу «Нептун», — йдеться у повідомленні.

Так, агента ФСБ Росії, який збирався підірвати сховище з аміаком на території ПАТ «Сєвєродонецьке об’єднання «Азот», засуджено до 10 років ув’язнення. Ще двоє громадян проведуть у в’язниці 12 років через те, що за завданням бойовиків так званої «ДНР» брали участь у вчиненні теракту на Донеччині.

Також агентуру спецслужб Росії виявили в українських органах держвлади та серед правоохоронців: колишній генерал-майор СБУ, посадовець одного з міністерств тощо.

Щодо агентурних мереж, то їх контррозвідники виявили на території Херсонської та Волинської областей. Першою керувала експрацівниця облдержадміністрації, а члени другої збирали інформацію про військові об’єкти регіону.

Загалом у 2020 році за матеріалами контррозвідки розпочато 288 кримінальних проваджень за злочини проти основ національної та громадської безпеки, — пояснюють в СБУ.

Упродовж 2020 року також набули чинності 92 вироки, у тому числі 30 за державну зраду і 20 — за терористичну діяльність.

Окрім того, ухвалили 111 скасувань до державної таємниці, 125 осіб притягнуто до адмінвідповідальності. Викрито 289 фактів іноземного громадянства серед представників органів влади і управління, серед яких і секретоносії.

У 2020 році контррозвідка СБУ припинила діяльність 4 агентурних мереж і затримала 11 російських агентівТрьох агентів...

Posted by Служба безпеки України on Monday, December 28, 2020

Нагадаємо: 14 квітня контррозвідка СБУ викрила високопоставленого агента російської ФСБ — ним виявився генерал-майор СБУ Валерій Шайтанов. Зокрема, за завданням російських спецслужб він планував вбивство відомого добровольця Адама Осмаєва. Також Шайтанова підозрюють у державній зраді та вчиненні терористичних актів.

«Кримські новини» повідомляли, що контррозвідка викрила командира одного з підрозділів Національної гвардії, який співпрацював зі спецслужбами держави-агресора Росії.