За призначенням Верховної Ради міністром МВС став Монастирський

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
16 Липня 2021, 18:04
Тетяна Нікішина
16 Липня 2021, 18:04

Сьогодні, 16 липня, на засіданні парламенту Верховна Рада призначила нардепа від «Слуги народу» Дениса Монастирського міністром внутрішніх справ.

На початку розгляду кадрового питання Монастирський заявив про конфлікт інтересів і заявив, що утримається від голосування за призначення його міністром.

Пізніше його вихід на трибуну зустріли оплесками. Монастирський заявив, що є членом команди президента, подякував йому за довіру та коротко прозвітував про роботу правоохоронного комітету Ради, який він очолює.

За словами Монастирського, на посаді міністра він планує зосередити увагу на:

  • боротьбі з організованою злочинністю, злодіями у законі,
  • на притягненні поліцією до відповідальності усіх без винятку порушників, незалежно від їхніх посад,
  • налагодженні відносин між поліцією, громадою та місцевою владою,
  • безпеці дорожнього руху,
  • цифровізації усіх сфер роботи МВС,
  • боротьбі з наркотиками,
  • захисті держкордону — зокрема, «будівництві сучасного ефективно-облаштованого кордону по всьому периметру держави»,
  • впровадженні добровільного страхування майна від пожеж,
  • зміцненні «внутрішньої стійкості та оброни країни, поверненні Криму і Донбасу».

Не дали голосів за призначення Монастирського фракції ОПЗЖ (19 відсутні, 25 не голосували), «Європейська солідарність» (шість відсутні, один не голосував, 20 утримались), «Батьківщина» (17 відсутні, один не голосував, сім утрималися) та «Голос» (двоє відсутні, однин не голосував, 17 утримались).

Монастирський написав заяву про складання повноважень депутата (Рада припинила його повноваження 340 голосами) і склав присягу члена Кабміну.

Довідка. Денису Монастирському 41 рік, за освітою — юрист.

До обрання нардепом Монастирський викладав у Хмельницькому університеті управління та права, працював юристом у кількох приватних компаніях — зокрема Hillmont Partners, що надає юридичні послуги для інвесторів і бізнесу, та «Лигал Консалтинг», що консультує агентства з питань нерухомості.

До команди Володимира Зеленського Монастирського покликав його знайомий, нині голова освітнього комітету від «слуг» Сергій Бабак, який попросив його проаналізувати правоохоронний блок програми майбутнього президента.

Ще до походу в політику Монастирський був добре знайомий з вірним супутником ексміністра МВС Арсена АваковаАнтоном Геращенком. Зокрема, з 2016-го по 2019 рік він був експертом в Інституті майбутнього, де Геращенко є співзасновником. Крім того, був його помічником у парламенті VIII скликання.

Як повідомляли «Кримські новини», 13 липня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков подав у відставку.