За порушення санкцій ЄС — у Німеччині оголосили вирок через експорт до Росії

Новини України та світу
Ірина Требунських
05 Березня 2021, 17:50
Ірина Требунських
05 Березня 2021, 17:50

Суд у Гамбурзі (Німеччина) оголосив обвинувальні вироки двом підприємцям за порушення санкції Євросоюзу, впроваджених проти Росії за тимчасову окупацію Криму і війну на Донбасі. Про це повідомляє Deutsche Welle.

Виявилося, що 41-річний підприємець через свою фірму продавав російській оборонній компанії металообробні верстати, які зокрема можуть використовуватися в програмах військового ракетобудування.

Земельний суд Гамбурга засудив до трьох років і дев'яти місяців позбавлення волі 41-річного підприємця, фірма якого нелегально експортувала в Росію техніку, придатну для виробництва ракет, — йдеться у повідомленні.

За рішенням німецького суду, фірма зобов'язана виплатити державі увесь валовий прибуток за ці угоди в розмірі 7,9 мільйона євро.

Також у цій справі за звинуваченням у пособництві нелегальним продажам засудили іншого фігуранта справи до двох років умовно.

Він має перерахувати державі прибуток розміром 184 тисячі євро, і виплатити додатковий штраф у розмірі 150 тисяч євро.

Нагадаємо, Євросоюз після окупації Криму Росією у 2014 році та початку бойових дій на Донбасі запровадив санкції, пов’язані з порушенням територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України.

Як повідомляли «Кримські новини», 17 грудня Рада ЄС продовжила ще на шість місяців санкції, спрямовані проти окремих секторів економіки Росії. Серед них — і заборона на імпорт та експорт всієї оборонної техніки і товарів подвійного призначення для військового використання або кінцевих споживачів у Росії.