«За порушення повітряного простору над окупованим Кримом» — на 65 літаків російських авіакомпаній наклали арешт | QHA media
09 Вересня 2020, 16:18

«За порушення повітряного простору над окупованим Кримом» — на 65 літаків російських авіакомпаній наклали арешт

Закрити
Аеропорт у Сімферополі

Прокуратура Автономної Республіки Крим спільно з управлінням СБУ в АРК відправила до суду клопотання щодо арешту літаків деяких російських авіакомпаній, що порушили кордони окупованого українського півострова та правила міжнародних польотів. Про це повідомляє пресслужба прокуратури автономії.

Зазначається, що від березня 2014 року Україна закрила повітряний простір над Кримом, офіційно припинила функціонування усіх аеропортів на окупованому півострові.

Незважаючи на це, наразі встановлено близько 40 російських авіакомпаній, які здійснюють регулярні пасажирські авіаперевезення до окупованого Криму, порушуючи міжнародні правила польотів та законодавство України, — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що СБУ розслідує кримінальне провадження за фактами порушення службовими особами іноземних авіакомпаній правил міжнародних польотів і порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї (частина 2 статті 332-1, стаття 334 КК України).

У зв’язку із цим, прокуратура та СБУ АРК направили до суду клопотання про накладення арешту на літаки деяких російських авіакомпаній, що порушили порядок в’їзду/виїзду з/на окупований півострів та правила міжнародних польотів. Наразі під арештом вже 65 повітряних суден-порушників.

Як повідомляли «Кримські новини», через порушення Росією повітряного простору тимчасово окупованого Криму Державіаслужба оголосила більше 107 тисяч постанов про накладення штрафів за останні шість років. Загальна сума цих штрафів сягла більше 14,5 мільярдів гривень.

Дивитись ще: