За півріччя держава-окупант провела 20 військових навчань в Криму

Новини України та світу
Ірина Требунських
27 Липня 2021, 14:
Фото: Міноборони РФ
Ірина Требунських
27 Липня 2021, 14:

Впродовж першого півріччя 2021 року Росія в тимчасово окупованому нею Криму незаконно провела 20 військових навчань. Такі результати підрахунків «Кримськотатарського ресурсного центру» («КРЦ») озвучив в ефірі телеканалу «Дім» Ескендер Барієв.

До цих 20 незаконних навчань на українському півострові Росія залучила 23 850 військовослужбовців і понад 1 900 одиниць бойової спеціалізованої техніки.

Я не претендую на те, що наші підрахунки ідеальні, можливо, ми щось упустили. Можливо, техніки було більше, можливо, людей було більше. Але у звіті відбито те, що вдалося зафіксувати нам, ми спираємося на свої джерела, — пояснив Барієв.

Голова «КРЦ» уточнив, що незаконність присутності російських військ також пов’язана з правами корінних народів. Він нагадав, що згідно з Декларацією про права корінних народів, наявність військових контингентів на території, де проживають корінні народи, повинні передусім узгоджуватися з корінними народами, з їхнім представницьким органом. «Але насправді у нас окупанти не тільки не погоджують, але ще й забороняють представницький орган — Меджліс кримськотатарського народу», — додав Барієв.

Ескандер Барієв

Нагадаємо, 12 липня Чорноморський флот держави-агресора Росії провів незаконні військові навчання поблизу берегів тимчасово окупованого Криму.

Як повідомляли «Кримські новини», міністерство закордонних справ зі спецслужбами України зірвали чергову спробу російської дезінформації щодо легалізації анексії Кримського півострова. Зокрема, з вебресурсів Міжурядової океанографічної комісії було вилучено згадку про організовану Росією конференцію «Моря Росії» в окупованому Севастополі.