«За переслідування уйгурів і співучасть у репресіях» — США ввели санкції проти 33 китайських компаній | QHA media
23 Травня 2020, 13:13

«За переслідування уйгурів і співучасть у репресіях» — США ввели санкції проти 33 китайських компаній

Закрити
Уйгур та китайські військові в Сіньцзяні

США внесли в «чорний список» 33 китайські компанії і організації через зв’язок з утисками прав уйгурів. Про це повідомило міністерство торгівлі США.

У цей санкційний список додали одну державну установу і вісім компаній.

Ці дев’ять організацій є співучасниками порушень, здійснених у Китаї під час репресій, масових свавільних затримань, примусової праці та високотехнологічного нагляду за уйгурами, етнічними казахами та іншими членами мусульманських меншин у Автономному регіоні Сіньцзян-Уйгуру, — йдеться в повідомленні.

Також до цього списку внесли ще 24 урядові та комерційні організації. В міністерстві зазначають, що ці організації та установи мають зв’язок з китайськими військовими, зокрема через торговельні операції в інтересах армії КНР. «Ці структури, що базуються в Китаї, Гонконгу і на Кайманових островах, становлять серйозний ризик, підтримуючи придбання предметів для їх використання Китаєм у військових цілях», — уточнюють в американському міністерстві торгівлі.

Відповідно до санкцій, фізичні та юридичні особи США не можуть експортувати, реекспортувати чи передавати іншим чином структурам, занесеним до «чорного списку», товари і технології без особливого дозволу міністерства торгівлі.

За даними правозахисної організації Human Right Watch у так званих таборах перевиховання у Сіньцзяні на заході Китаю міститься більше мільйона чоловік, переважно уйгури — представники мусульманського народу тюркського походження.

Як повідомляло QHA media, 22 грудня у Гонконзі відбулася акція на підтримку мусульманської етнічної меншини Китаю — уйгурів. Учасники мітингу тримали також прапори Тибету і Тайваню, а оратори нагадували про репресії уйгурів Комуністичною партією Китаю у Сіньцзяні та закликали не допустити подібні переслідування вже у Гонконзі.

Репресії в Криму «проти кримських татар і тих, хто наполягає на своїй українській ідентичності», міжнародна правозахисна організація Freedom House поставила на один щабель з вбивствами або переміщеннями сотень тисяч цивільних осіб з певних етнічних і релігійних груп у Сирії та М’янмі, а також з масовим інтернуванням до Китаю уйгурів та інших мусульман у таборах «перевиховання».

Дивитись ще: