За незаконний міст до Криму — в Росії образилися на Австралію через санкції

Новини України та світу
Ірина Требунських
31 Березня 2021, 13:27
Ірина Требунських
31 Березня 2021, 13:27

У посольстві Росії в Австралії висловили невдоволення і розкритикували незалежну державу. Текст з претензіями російське представництво опублікувало на своєму офіційному сайті.

Посольство підіграє кремлівській пропаганді у тому, що окупація Криму — це нібито «демократичний вибір кримчан».

Четверта Женевська конвенція передбачає, що держава-окупант зобов'язана забезпечувати населення усім необхідним для життя, зокрема і питною водою, навіть якщо ресурсів окупованої території виявиться недостатньо. Та російське закордонне відомство продовжує звинувачувати Україну у «водній блокаді», перекидаючи відповідальність за спричинені окупантами проблеми з водопостачанням у Криму на офіційний Київ.

При цьому росіяни в посольстві ображаються, що офіційна Канберра засудила незаконне будівництво РФ Керченського мосту до Криму, і називає це «розвитком інфраструктури» українського півострова під окупацією.

Самостійно аналізувати ситуацію в настільки віддаленому від Австралії регіоні, мабуть, непросто. Легше бездумно запозичувати готові формулювання про анексії і втручання, — пишуть у посольстві РФ.

Водночас у заяві посольства є протиріччя, адже там стверджують, що санкції запроваджені з причин, які начебто «не мають стосунку ні до ситуації навколо Криму і України, ні до двосторонніх відносин Австралії з Росією». До чого на думку російських дипломатів, санкції мають стосунок — у посольстві не пояснюють.

Офіційна заява представництва Російської Федерації в Австралії закінчується погрозами — «цей недружній жест на адресу Росії, звичайно, матиме свої наслідки». Які саме наслідки — також не уточнюється.

Нагадаємо, весь цивілізований світ продовжує відкрито заявляти, що ніколи не сприймав і не сприйме чинним проведений під дулом автомата окупантів «референдум» у Криму.

Як повідомляли «Кримські новини», міністерство закордонних справ Австралії повідомило про застосування санкцій щодо однієї фізичної особи і чотирьох компаній з Росії через незаконне будівництво мосту через Керченську протоку.