«За невиказування» — в Криму відбулося перше засідання у справі Топчі

Новини
Ірина Требунських
25 Листопада 2020, 16:12
Енвер Топчі
Ірина Требунських
25 Листопада 2020, 16:12

Сьогодні, 25 листопада, в тимчасово окупованому Росією Криму відбулося перше засідання «суду» у справі Енвера Топчі. Його «судять» за законодавством держави-окупанта, а саме за статтею про «невиказування».

Про це «Кримській солідарності» розповів адвокат Еміль Курбедінов.

На початку засідання адвокат клопотав про те, щоб перенести засідання до іншої зали і запросити слухачів, так як воно проводилося у відкритому режимі. Суд відмовився, аргументувавши це карантином і допитом свідків, серед яких є працівники ФСБ — нібито для «гарантування їхньої безпеки».

Також «суд» заборонив представникам ЗМІ бути присутніми під час засідання.

Ще під час досудового слідства Топчі клопотав про надання перекладача, і тоді «суд» це клопотання задовольнив.

Але під час засідання «суддя» здивовано запитував, чи справді потрібен перекладач з російської мови на кримськотатарську. Через те, що на сьогодні перекладача не надали, засідання відклали, — пояснив адвокат.

Тож це засідання перенесли на 8 грудня, а наступне має відбутися 10 грудня.

«На початку кожного засідання я порушуватиму питання про те, що «суд» має забезпечити принцип гласності. Суд може допускати людей у захисних масках і забезпечувати необхідну дистанцію між ними», — додав Курбедінов.

Нагадаємо, за версією «слідства» обвинувачений начебто переписувалися у соцмережі з якимсь Уміджоном Дадажоновим, який закликав взяти участь в бойових діях на Близькому Сході, і не повідомив про це «спецслужбам» держави-окупанта.

Як повідомляли «Кримські новини», 31 серпня російські силовики провели незаконні обшуки в будинках кримських татар в окупованому Росією Криму, зокрема в Судаку, в Радянському та Нижньогірському районах. Після обшуків окупанти затримали Айдера Кадирова, Енвера Топчі, Айдера Аблякімова і Ридвана Умєрова.

Пізніше 29-річного батька двох малолітніх дітей Топчі випустили з будівлі ФСБ окупованого Сімферополя під підписку про невиїзд.