«За кібератаки і Крим» — на кого націлені нові санкції Мінфіну США

Новини України та світу
Ірина Требунських
15 Квітня 2021, 19:22
Міністерство фінансів США казначейство
Ірина Требунських
15 Квітня 2021, 19:22

Міністерство фінансів США запровадило нові санкції, які стосуються російських компаній, причетних до кібератак і російської окупації Криму. Про це йдеться в офіційному повідомленні Білого дому.

Так, американським фінансовим установам забороняється купувати на первинному ринку облігації, випущені російським центробанком, міністерством фінансів РФ або національним фондом Росії, а також надавати цим установам позики.

Американські обмеження стосуються і шістьох компаній у сфері технологій, які забезпечують діяльність російської розвідки. Це «ЕРА Технополіс», «Пасит», Федеральний науково-дослідний інститут зі спеціалізованих комп'ютеризованих розробок та автоматизації (СВА), «Необіт», AST та «Позитив Технолоджіз».

В американському відомстві прямо вказують, що російські спецслужби ФСБ, ГРУ та служба розвідки Росії здійснили низку найпотужніших кібератак, серед яких SolarWinds, а також причетні до отруєння російського політика Олексія Навального.

Власне у Мінфіні США зазначили, що нові санкції застосовані й проти фізичних та юридичних осіб, причетних до окупації Криму і незаконного зведення Керченського мосту.

Як пояснив директор управління з контролю за іноземними активами Мінфіну США Андреа Гацькі, ці обмеження накладають на РФ додаткові витрати за її насильницьку інтеграцію з Кримом та висвітлюють зловживання, які мали місце під час спроби анексії.

Це є чітким зобов'язанням міжнародного співтовариства притягнути Росію до відповідальності за спробу анексії Криму. США залишаються відданими підтримці українського суверенітету: Крим — це Україна, — заявив Гацькі.

За незаконну побудову обмеження наклали на керівника російської будівельної компанії «Мостострест» Леоніда Риженкіна, на компанію «Ленпромтранспроект» за створення проєкту і «Беркакіт-Томмот-Якутськ» за побудову залізничного шляху на незаконному сполученні українського півострова і території держави-окупанта.

До санкційного списку Мінфін США внесли представників окупаційної «влади»:

  • Леонід Михалюк, «глава ФСБ» в Криму;
  • Лариса Кулінич, «міністерка власності та земельних відносин»;
  • Володимир Терентьєв, «голова головного директорату розвідувального комітету» Криму;
  • Павло Каранда, окупаційний «міністр внутрішніх справ» Криму.

Усі зазначені «чиновники» мають російське громадянство, і лише Кулінич — ще й український паспорт.

За порушення прав людини санкції наклали на юридичну особу, а саме на СІЗО-1 в тимчасово окупованому Сімферополі. «Ізолятор відомий розповсюдженням хвороб, ненаданням медичної допомоги і нелюдськими умовами тримання. Серед ув'язнених в цій переповненій в'язниці є затримані за політично вмотивованими звинуваченнями кримські татари та інші громадяни України», — йдеться у пресрелізі відомства.

Санкції передбачають, що в юрисдикції США заморозити активи цих осіб, а також американцям заборонили співпрацю з цими особами і компаніями.

Як повідомляли «Кримські новини», адміністрація президента США Джо Байдена має намір запровадити 15 квітня нові санкції проти Кремля.

Раніше тимчасова повірена у справах США Крістіна Квін запевнила, що Сполучені Штати Америки підтримують територіальну цілісність України і готові надалі допомагати їй у протидії російській агресії.