За доповіддю ООН про катування на окупованих територіях розпочато кримінальне провадження — прокуратура Луганщини | QHA media
Репресії

За доповіддю ООН про катування на окупованих територіях розпочато кримінальне провадження — прокуратура Луганщини

08 Жовтня 2020, 14:40
Підвал для катувань в ОРДЛО
Закрити

Луганська обласна прокуратура розпочала кримінальне провадження за доповіддю управління Верховного комісара ООН з прав людини «Щодо ситуації з правами людини в Україні». Як повідомляє пресслужба прокуратури, провадження відкрите за частиною 1 статті 438 Кримінального кодексу України за фактом жорстокого поводження з цивільним населенням, поєднаного з катуванням, з боку «адміністрації» на тимчасово окупованих Росією територіях Луганщини.

У доповіді УВКПЛ надані матеріали про незаконні затримання громадян російськими бойовиками. Затриманих бойовики так званої «ЛНР», утримуючи у підвалах, змушують обмовляти себе, зізнаватися у «шпигунстві» на користь України і «співпраці» зі Службою безпеки України.

Цивільне населення піддають тортурам та катуванню, застосовують фізичну силу та сексуальне насильство, використовують електричний струм та методи удушення газом. Затриманих позбавляють їжі та доступу до вбиральні, — пояснили в прокуратурі.

Через окупацію і збройну агресію Росії на окремих територіях Донецької та Луганської областей продовжує гинути і зазнавати травм цивільне населення. Згідно з опублікованою у вересні доповіддю УВКПЛ, від початку конфлікту загальна кількість загиблих серед цивільного населення сягнула щонайменше 3367 осіб, а більше семи тисяч цивільних осіб зазнали поранень.

У період з 1 січня по 31 липня 2020 року Спеціальна моніторингова місія ООН зафіксувала 107 випадків загибелі або поранення цивільних осіб: 18 загиблих (10 чоловіків, сім жінок і один хлопчик) і 89 поранених (49 чоловіків, 30 жінок, шість дівчаток і четверо хлопчиків).

Як повідомляли «Кримські новини», УВКПЛ ООН 22 вересня опублікувало доповідь «Щодо ситуації з правами людини в Україні». В ній також задокументовано тенденцію застосування каральних заходів до кримських жителів, які опиралися тиску з боку силових органів держави-окупанта Росії. «Суди» у Криму продовжують оголошувати рішення з очевидним нехтуванням гарантіями справедливого судового розгляду.