«За допомогою супутникової зйомки» ― Дубілет про підрахунок населення на тимчасово окупованих територіях України | QHA media

«За допомогою супутникової зйомки» ― Дубілет про підрахунок населення на тимчасово окупованих територіях України

13 Лютого 2020, 15:58
Закрити

Наразі триває підготовка проєкту супутникової зйомки, за допомогою якої планується оцінити кількість населення на тимчасово окупованих територіях України.

Про це розповів міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет в ефірі «Українського радіо».

На запитання щодо приблизної оцінки кількості населення на окупованих Росією українських територіях Дубілет відповів наступне:

Ми якраз вчора зустрічалися з представниками ООН, які будуть допомагати нам з проєктом супутникової зйомки, який є дуже складним.

Дмитро Дубілет. Фото: «Українське радіо»

Як приклад подібної практики міністр навів Афганістан. За його словами, там намагалися через супутникові знімки та інші шари інформації зрозуміти приблизну кількість населення на непідконтрольних владі територіях.

«Але поки що я не можу сказати, наскільки точно можна оцінити через супутники чи якісь інші інструменти кількість населення в Криму та на окупованих територіях», — додав Дубілет.

Щодо методів проведення загального перепису населення в Україні, яке має відбутися цьогоріч, Дубілет зазначив, що «поки що консолідованого рішення немає». Міністр додав, що обмірковується можливість поєднати перепис або з видачею ID-карток, або з видачею електронного цифрового підпису.

Міністром Кабінету міністрів України Дмитро Дубілет був призначений 29 серпня 2019 року. Вже 21 жовтня управління діяльністю Держстату передали від віцепрем’єрміністра до міністра Кабміну і його секретаріату.

Дивитись ще: