За державну зраду: Венедіктова підписала підозри Медведчуку і Козаку

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
11 Травня 2021, 16:33
Тетяна Нікішина
11 Травня 2021, 16:33

Генпрокурорка Ірина Венедіктова підписала підозри двом народним депутатам. Мова йде про представників від ОПЗЖ — Віктора Медведчука і Тараса Козака.

Про це генпрокурорка написала у своєму Facebook. Вона повідомила, що поставила підпис на повідомленнях про підозру нардепам «М» і «К».

Венедіктова зазначила, що правоохоронці провели низку слідчих дій, отримали багато експертних висновків і під час досудового розслідування допитали цінних свідків.

Робота велась ефективно, ми робили все можливе, щоб інформація залишалась у вакуумі, — написала вона.

Венедіктова вважає, що слідство і прокурори на сьогодні отримали достатньо підстав для зміни статусу нардепів із свідків на підозрюваних.

Народні депутати М І К підозрюються в державній зраді та замаху на розграбування національних ресурсів в українському Криму, — написала генпрокурорка.

Згідно з результатами обшуків місцезнаходження нардепа М (Віктора Медведчука, — прим. ред) не встановлено, а тому СБУ вживаються відповідні заходи щодо його встановлення та вручення йому клопотання про тримання під вартою.

Венедіктова додала висновки:

  • вважати Крим частиною іншої держави — не можна.
  • Сприяти і безпосередньо брати участь у передачі цінних документів, що стосуються українських надр, грошовий еквівалент ресурсів яких становить 38 млрд грн, — не можна.
  • Ставати правонаступником української власності, що по праву належить громадянам України, — не можна.
  • Розкривати відомості, що містять держтаємницю, — не можна.
  • Створювати армію інформаційних клоунів і ляльководити ними у власних антиукраїнських інтересах — не можна.

Як повідомляли «Кримські новини», Служба безпеки України провела слідчі дії щодо членів громадської організації «Український вибір», яку повʼязують з підсанкційним нардепом від ОПЗЖ і кумом Володимира Путіна Віктором Медведчуком. У керівництва і представників цієї організації було проведено 20 обшуків з метою документування протиправної діяльності.