З Латвії звернулися до омбудсмена РФ щодо двох кримських політв'язнів, які потребують термінової госпіталізації

Новини України та світу
Хельга Полтавка
02 Червня 2021, 11:58
Хельга Полтавка
02 Червня 2021, 11:58

Активістка «Товариства підтримки України» Тетяна Лазда відправила уповноваженій з прав людини в РФ Тетяні Москальковій листи з проханням щодо термінової госпіталізації кримських політв'язнів Сервета Газієва і Теймура Абдуллаєва.

Про це повідомляє ГО «Кримська солідарність».

У листі Лазда вказує, що літньому підсудному Газієву систематично викликають швидку допомогу на судові засідання, а в останній раз він почував себе настільки зле, що навіть не міг самостійно рухатися через збільшення у розмірах печінки, що спричиняє постійний біль.

Подібне ставлення до хворих людей неприпустимо в цивілізованому суспільстві у XXI столітті, — пише правозахисниця.

Вона закликає уповноважену з прав людини в РФ сприяти невідкладній госпіталізації з метою встановлення діагнозу і лікування ув'язненого.

Подібне повідомлення активістка відіслала і з приводу Теймура Абдуллаєва, який вже більше року перебуває у штрафному ізоляторі колонії і переніс там COVID-19 без медичної допомоги, а тепер знаходиться під загрозою переміщення в єдине приміщення камерного типу.

Для нього Тетяна Лазда також просить госпіталізації в стаціонар.

Раніше керівник апарату російського уповноваженого з прав людини в Ростовській області Володимир Некрасов надіслав звернення з приводу погіршення стану здоров'я Сервета Газієва з вимогою провести медобстеження.

Як повідомляли «Кримські новини», 27 травня правозахисник Микола Полозов повідомив, що фігуранту «другої сімферопольської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» Сервету Газієву виповнилося 60 років, він перебуває у СІЗО №5 російського Ростова-на-Дону і потребує кваліфікованої медичної допомоги.

Нагадаємо, українська омбудсменка Людмила Денісова звернулася до уповноваженої з прав людини в Росії з вимогою відновити права Газієва, надати йому відповідну медичну допомогу і змінити запобіжний захід у зв'язку зі станом здоров'я.