«З досвідом бойових дій на Донбасі» — на Одещині провели черговий етап навчань Sea Breeze-2021

Новини України та світу
Ірина Требунських
09 Липня 2021, 19:07
Ірина Требунських
09 Липня 2021, 19:07

До чергових тренувань у рамках міжнародних військових навчань Sea Breeze-2021 в Одеській області долучилися спецпідрозділи Служби безпеки України, Нацгвардії, українські морські піхотинці, військовослужбовці Держприкордонслужби України, військовослужбовці Збройних сил Грузії та Республіки Молдови. Про це повідомляє міністерство оборони.

За легендою навчань, незаконні збройні формування начебто захопили органи державної влади та облаштували низку таборів і блокпостів. Перед учасниками навчань поставили задачу провести стабілізаційну операцію й відновити державний устрій на захоплених бойовиками територіях.

Операція розпочалася з висадки тактичних повітряних і морських десантів з подальшим просуванням у глиб кризового регіону.

Перша тактична група висадилася з борту середнього десантного корабля «Юрій Олефіренко» біля порту одного з населених пунктів в Одеській області. Інша група десантувалася з гелікоптерів безпарашутним способом, атакувала «захоплений аеродром».

Навчання було заплановано з урахуванням досвіду бойових дій в окремих районах Донецької та Луганської областей. Також важливо, що ще на етапі планування враховували й жорстко дотримувалися норм міжнародного гуманітарного права, — підкреслює Міноборони України.

Також у рамках навчань деякі союзні підрозділи були начебто заблоковані бойовиками або потрапили у засідку. На допомогу вирушила третя тактична група. Об’єднавшись, дві групи вийшли до держкордону, де українські прикордонники організували контроль і забезпечили доступ до району недержавним гуманітарним організаціям.

Українська й американська роти морських піхотинців відпрацьовували атаку передових сил противника.

Представник Пентагону Джон Кірбі заявив, що паралельно проведені російські військові навчання не змогли завадити проведенню багатонаціональних військових навчань Sea Breeze-2021, в яких задіяні кораблі країн НАТО і союзних держав.

Раніше Росія начебто для «спостереження» за міжнародними навчаннями Sea Breeze-2021 вивела у Чорне море увесь корабельний склад свого Чорноморського флоту, намагаючись продемонструвати готовність застосувати силу.

Як повідомляли «Кримські новини», у міжнародних навчаннях «Сі Бриз-2021» міжнаціональні тактичні групи відпрацювали перший блок навчальних елементів під час виходу в море.