«Юридично нікчемне незаконне голосування» — МЗС України засудило «вибори губернатора» в окупованому Криму

Новини
Ірина Требунських
11 Вересня 2020, 16:14
Ірина Требунських
11 Вересня 2020, 16:14

Проведення окупантами в незаконно анексованому Росією Севастополі сьогодні, 11 вересня, так званих «виборів губернатора» є порушенням законодавства України та норм міжнародного права. Це пояснила перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джеппар, передає пресслужба МЗС.

Зокрема, це суперечить фундаментальним нормам і принципам міжнародного права — Статуту ООН, резолюції Генеральної Асамблеї ООН.

Результати цього незаконного голосування будуть юридично нікчемними, не матимуть жодних правових наслідків і не будуть визнані ні Україною, ні міжнародним співтовариством, — зазначила вона.

Джеппар уточнила, що Україна звертатиметься до міжнародних партнерів з проханням засудити організацію цього «голосування», зокрема і посиленням санкційного тиску на Росію.

«Так звані «вибори», які російські окупанти розпочали в Криму 11 вересня, є нікчемними і не будуть визнані ні Україною, ані нашими партнерами. Всі учасники нестимуть юридичну відповідальність згідно з українським законодавством», — написала вона у Twitter.

Нагадаємо, 11 вересня в незаконно анексованому Росією Севастополі окупанти розпочали «вибори губернатора» міста. Ці вибори розтягнуться на три дні – до 13 вересня, який у державі-агресорі назвали «єдиним днем голосування».

Як повідомляли «Кримські новини», 28 січня 2020 року Рада Євросоюзу додала сімох осіб до списку осіб, які підпадають під санкції ЄС за причетність до організації так званих «виборів» в анексованому Криму і Севастополі. Серед внесених до санкційного списку — «тимчасово виконуючий обов’язки губернатора» Севастополя Михайло Развожаєв, так званий «голова Ради міністрів» Криму Юрій Гоцанюк та член «Законодавчих зборів» Севастополя Катерина Алтабаєва.