«Юридична маніпуляція» — у «Нафтогазі» та країнах G7 прокоментували звільнення Коболєва

Новини України та світу
Ірина Требунських
29 Квітня 2021, 14:03
Андрій Коболєв
Ірина Требунських
29 Квітня 2021, 14:03

Ухвалене урядом рішення щодо звільнення Андрія Коболєва з посади голови правління «Нафтогазу» є юридичною маніпуляцією. Так у національній акціонерній компанії прокоментували кадрові рішення Кабміну.

У публічній заяві у Facebook компанія підкреслила, що звільнення наглядової ради на дві доби заради звільнення голови правління є «наругою над засадничими принципами корпоративного управління державними підприємствами».

Спосіб, у який сьогодні була ухвалена серія рішень щодо органів управління «Нафтогазу», демонструє повернення до практики ручного управління державними підприємствами, — заявили у публікації.

Прийняте Кабінетом Міністрів України рішення є юридичною маніпуляцією. Звільнення Наглядової ради на дві доби заради...

Posted by Група Нафтогаз on Wednesday, April 28, 2021

Щодо звільнення Коболєва зауважили і посли країн «Великої сімки».

«Посли G7 зауважують рішення уряду України про звільнення голови правління і наглядової ради НАК «Нафтогаз». Ефективне управління держпідприємствами, вільне від політичного втручання, має вирішальне значення для конкурентоспроможності, процвітання і виконання міжнародних зобов'язань», — йдеться у коментарі.

Своє звільнення прокоментував і сам Коболєв. Він зазначив, що основним завданням команди «Нафтогазу» наразі є збереження динаміки роботи і забезпечення розвитку видобутку, роздрібного бізнесу та інших стратегічних напрямів. Коболєв уточнив, що підписав рішення про початок сейсмічних робіт на Чорноморському шельфі.

Одне вчорашнє рішення уряду відправляє у смітник всі напрацювання. І проти цього ми ще готові повоювати, — написав вже колишній голова правління.

Сьогодні мій останній день роботи в Нафтогазі.Це були насичені 7 років 1 місяць 3 дні перетворення неможливого у...

Posted by Andriy Kobolyev on Thursday, April 29, 2021

Як повідомляли «Кримські новини», 28 квітня Кабмін ухвалив рішення про звільнення Андрія Коболєва з посади голови правління НАК «Нафтогаз» і призначення на цю посаду Юрія Вітренка. Тимчасовим виконувачем обов’язків міністра енергетики призначили Юрія Бойка.