Євросоюз готовий розширити санкції проти Білорусі через репресії

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
15 Липня 2021, 18:57
Тетяна Нікішина
15 Липня 2021, 18:57

Євросоюз готовий розглянути розширення санкцій щодо Мінська через «нову широкомасштабну атаку на незалежні голоси в країні».

Про це заявив глава європейської дипломатії Жозеп Боррель у четвер, 15 липня.

Боррель підкреслив, що обшуки у середу за місцем проживання та в офісах були націлені на довгий список правозахисних, освітніх і політичних груп і організацій, благодійних установ та аналітичних центрів. Були затримані правозахисники та інші активісти.

Ця нова хвиля репресій є ще одним доказом того, що режим Олександра Лукашенка веде систематичну і добре сплановану кампанію, кінцева мета якої — змусити замовкнути всіх, хто лишився незгодним і задушити громадянську діяльність в Білорусі, — заявив Боррель.

Він додав, що ці важкі порушення прав людини і фундаментальних свобод не залишаться безкарними.

ЄС готовий розглянути подальші обмежувальні заходи у відповідності зі своїм поетапним підходом. ЄС буде і далі вживати будь-які необхідні заходи, щоб підтримати народ Білорусі, — сказав глава європейської дипломатії.

Нагадаємо, у середу, 14 липня, в Білорусі затримали і допитали близько 20 представників неурядових організацій, серед яких глава авторитетного правозахисного центру «Вясна». Крім того, силовики провели понад 50 обшуків.

Як повідомляли«Кримські новини», перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джеппар наголосила, що Україна негайно відреагує санкціями, якщо літак хоч однієї білоруської авіакомпанії потрапить на тимчасово окупований Росією Крим. Так вона прокоментувала заяву голови режиму в Білорусі Олександра Лукашенка щодо звернення до Володимира Путіна про відкриття авіасполучення з Кримом.