Євросоюз готовий розглянути деокупацію Криму

Новини України та світу
Хельга Полтавка
25 Лютого 2021, 15:07
Хельга Полтавка
25 Лютого 2021, 15:07

Європейський Союз оприлюднив заяву до 7-х роковин окупації Криму Росією, заявивши, що готовий розглянути ідеї України для відновлення її територіальної цілісності. 

Про це повідомив очільник дипломатії ЄС Жозеп Боррель від імені усіх країн-членів Євросоюзу. Заява опублікована в Брюсселі 25 лютого.

Відзначається, що ЄС через сім років після насильницької та незаконної окупації Криму і Севастополя Росією непохитно відстоює суверенітет і територіальну цілісність України в межах її кордонів, визнаних міжнародною спільнотою.

Європейський Союз знову повторює, що не визнає і продовжує засуджувати це порушення міжнародного права, — заявив Боррель.

Він підкреслив, що окупація Криму залишається прямим викликом міжнародній безпеці та заявив про готовність Євросоюзу розглянути ідеї України щодо деокупації півострова.

ЄС вітає дипломатичні зусилля, спрямовані на відновлення суверенітету та територіальної цілісності України в межах її кордонів, визнаних міжнародною спільнотою, і розгляне конкретні ідеї України в цьому напрямку у відповідності до запровадженої політики невизнання, — йдеться у заяві Борреля.

Він підкреслив, що окупація Криму залишається прямим викликом міжнародній безпеці.

Нагадаємо, 23 серпня Україна має намір провести перший саміт «Кримської платформи» щодо деокупації Криму. В грудні 2020 року Україна представила концепцію «Кримської платформи» Європейському Союзу під час обговорення наслідків незаконної окупації Криму.

Як повідомляли «Кримські новини», голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров вважає, що «Кримська платформа» може стати проривом у звільненні Криму від російських окупантів.