«Європейська солідарність» виключила депутата з фракції через виступ російською мовою

Новини України та світу
Хельга Полтавка
05 Березня 2021, 13:
Хельга Полтавка
05 Березня 2021, 13:

Партія «Європейська солідарність» виключила з фракції депутата Харківської обласної ради Олександра Дорошенка, який відмовився виступати на сесії державною мовою.

Про це народний депутат, голова організації «ЄС-Харківщина» Ірина Фріз написала у Facebook.

За її словами, після позачергової сесії Харківської обласної ради відбулося засідання депутатів обласної фракції «Європейська солідарність», на якому розглядалася ситуація, пов’язана з виступом депутата Дорошенка в сесійній залі мовою держави-агресора з подальшим ігноруванням зауважень з боку депутатського корпусу.

За підсумками зібрання у зв’язку з відсутністю аргументованих пояснень та розбіжністю ідеологічних засад між Дорошенком та партією було вирішено виключити депутата з фракції за порушення Закону про мову для застосування надалі процедури імперативного мандату, — повідомила Фріз.

Вона також нагадала «ключові принципи діяльності депутатів фракції «ЄС»: «принципи демократизму, вільного волевиявлення власної точки зору, поваги до думки іншого».

«Разом з тим, депутатська діяльність не має йти в розріз із принципами, закріпленими в партійному статуті», — наголосила нардеп.

Сьогодні, 4 березня, одразу по завершенню позачергової сесії Харківської обласної ради відбулося засідання депутатів...

Posted by Європейська Солідарність - Харківщина on Thursday, March 4, 2021

Як повідомляли «Кримські новини», уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь звернувся до Національної поліції з вимогою вжити заходів через нещодавні мовні скандали у Миколаєві та Одесі, де він уточнив, що відповідальність за дотримання норм закону про мову лежить на головуючому засідання.

Нагадаємо, 16 січня 2021 року набула чинності стаття 30 закону «Про мову», згідно з яким єдиною державною мовою в Україні є українська. У сфері обслуговування усі надавачі послуг незалежно від форми власності мають обслуговувати споживачів і надавати інформацію українською мовою.