Європейська організація національних меншин визнала депортацію кримськотатарського народу геноцидом | QHA media

Європейська організація національних меншин визнала депортацію кримськотатарського народу геноцидом

19 Червня 2019, 13:10
Закрити

Федералістський союз європейських національних меншин (ФСЄНМ) визнав депортацію кримськотатарського народу 1944 року геноцидом.

Відповідна резолюція ФСЄНМ, до якої входить близько ста організацій-членів, що представляють корінні народи і національні меншини, була ухвалена 15 червня 2019 року в Братиславі на Асамблеї делегатів, повідомляє QHA media.

У документі організація визнає депортацію з Криму кримських татар у 1944 році геноцидом кримськотатарського народу і закликає міжнародні організації і парламенти держав зробити те ж саме.

Цією резолюцією ФСЄНМ також засудив невиконання Російською Федерацією звернень, рекомендацій і вимог міжнародних організацій з приводу порушень прав кримськотатарського народу на території окупованого Росією Криму, а також засудив незаконний призов на військову службу громадян України, що порушує Женевську конвенцію про захист цивільного населення під час війни.

Рішуче засуджуючи масові порушення прав людини на тимчасово окупованій території, більшістю жертв яких стали кримські татари, ФСЄНМ вимагає негайного і безумовного звільнення кримських татар — політв’язнів, незаконно затриманих Росією.

Також у резолюції організація закликає РФ негайно виконати наказ Міжнародного Суду ООН від 19 квітня 2017 року і зняти заборону на діяльність Меджлісу кримськотатарського народу, а також дозволити лідерам Меджлісу відвідувати Крим.

Федералістський союз європейських національних меншин налічує 90 організацій-членів. ФСЄНМ був заснований у 1954 році в Парижі та виступає у ролі захисника і повноважного представника європейських меншин.

9 травня сейм Латвії ухвалив заяву з нагоди 75-річчя депортації кримських татар, в якій йдеться, що радянська влада вчинила геноцид щодо кримськотатарського народу. 6 червня сейм Литви визнав депортацію кримських татар геноцидом. Із присутніх на засіданні 79 депутатів парламенту 77 проголосували «за».

QHA media писало, що Україна офіційно направила генеральному секретарю ООН і державам-членам заяву Меджлісу кримськотатарського народу із закликом визнати депортацію кримськотатарського народу в 1944 році актом геноциду.

Дивитись ще: