Єсипенку загрожує 15 років — в Україні почали акцію на підтримку арештованих журналістів

Новини України та світу
Ірина Требунських
16 Липня 2021, 16:58
Ілюстрація Н. Тітова
Ірина Требунських
16 Липня 2021, 16:58

В Україні розпочали довгострокову акцію «Журналістика — не злочин», у рамках якої закликають підтримати журналіста Владислава Єсипенка, якого окупанти в Криму незаконно тримають під арештом і «судять». Правозахисниця, голова правління «Центру громадянських свобод» Олександра Матвійчук нагадала, що «суд» над автором «Радіо Свободи» Єсипенком окупанти розпочали 15 липня.

Також у рамках цієї акції підтримують й інших журналістів, яких переслідують окупанти.

Бажаючих доєднатися закликають залишати у інформаційному фокусі суспільства перебіг «суду». Для цього слід заповнити анкету і розповсюджувати у соцмережах пости журналістів про власне Єсипенка і переслідування свободи преси на окупованих українських територіях.  

Якщо окупаційна влада Криму хотіла закрити рот журналістам на півострові, то цим самим вистрелила собі в ногу. Ми будемо тримати справу Владислава Єсипенка у фокусі під час «мертвого літнього сезону», — зазначила Матвійчук.

Вона нагадала, що окупанти тримають за ґратами громадянських журналістів Сервера Мустафаєва, Тимура Ібрагімова, Марлена Асанова, Сейрана Салієва, Ремзі Бекірова, Руслана Сулейманова, Османа Аріфмеметова, Рустема Шейхалієва, Амета Сулейманова. Також журналістською діяльністю займалися політв’язні Дмитро Штибліков та Олексій Бессарабов.

Ілюстрацію до інформаційної кампанії створив Нікіта Тітов.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що Єсипенку загрожує 18 років позбавлення волі.

Окупанти у Сімферопольському «райсуді» звинувачують його у нібито «незаконному виготовленні вибухових речовин та зберіганні зброї».

Такий обвинувальний акт є прикладом залякування незалежних журналістів, придушенням свободи думки в тимчасово окупованому Криму та ще одним свідченням політики переслідування та репресій українських громадян країною-окупантом, — підкреслила омбудсменка.

Денісова повторно закликала міжнародну спільноту продовжити санкційний та політичний тиск для звільнення усіх, кого незаконно утримує Росія на тимчасово окупованих територіях Криму, Донецької та Луганської областей.

Нагадаємо, що 6 липня на Майдані Незалежності у Києві відбулася акція «Свободу Владиславу Єсипенку!». На акцію зібралися колеги, друзі Єсипенка, журналісти, правозахисники і просто небайдужі люди. До мітингу приєдналися також вже звільнені політв’язні.

Прокуратура АРК розслідує 22 справи щодо порушення прав журналістів в окупованому Криму.

Як повідомляли «Кримські новини», міністерство закордонних справ України запускає інститут менторства, коли відомі у світі люди розповідають про полонених Кремля. До неї вже доєдналися американський філософ, політичний економіст і публіцист японського походження Френсіс Фукуяма, німецький політик Рупрехт Поленц, італійський політолог, експерт з прав людини на міжнародному рівні, письменник Антоніо Станго і євродепутат від Польщі Анна Фотига.