ЄСПЛ зобов'язав Україну виплатити ексочільниці Слов'янська Штепі 3600 євро | QHA media
24 Жовтня 2019, 15:03

ЄСПЛ зобов'язав Україну виплатити ексочільниці Слов'янська Штепі 3600 євро

Закрити

Європейський суд з прав людини зобов’язав владу України виплатити колишній очільниці Слов’янська Нелі Штепі, обвинуваченій у сепаратизмі, 3600 євро.

Про це повідомляє прес-служба ЄСПЛ.

З цієї суми 2600 євро — у якості моральної компенсації і 1000 євро — у якості компенсації судових витрат.

Європейський суд визнав, що було порушено право Штепи на судовий розгляд «протягом розумного строку» або звільнення до суду.

Також суд дійшов висновку, що мало місце порушення права на справедливий судовий розгляд. ЄСПЛ визнав прийнятною скаргу Штепи на надмірну тривалість кримінального провадження щодо неї і постановив, що мали місце порушення вищевказаних статей Конвенції.

Image result for нелля штепа

Штепа поскаржилася на порушення пункту 3 статті 5 Конвенції про захист прав людини, що її попереднє затримання було тривалим і невиправданим.

Окрім того, вона скаржилася на порушення пункту 1 статті 6 Конвенції, що кримінальне провадження проти неї було необґрунтовано тривалим.

При цьому суд відхилив решту вимог ексмерки Слов’янська про компенсацію.

У суді вона стверджувала, що закликала президента Росії Володимира Путіна увійти в Слов’янськ під погрозами бойовиків, які тримали її у полоні, а інтерв’ю для російських видань давала «під дулом автомата».

Неля Штепа була заарештована 13 липня 2014 року. Їй інкримінують посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, які спричинили загибель осіб і створення терористичної групи чи організації. 20 вересня 2017 року суд випустив Штепу з СІЗО під цілодобовий домашній арешт у Слов’янську, на неї надягли електронний браслет. З січня 2018 року, після закінчення терміну домашнього арешту, на Штепу не поширюється жодний запобіжний захід. Українські суди неодноразово подавали клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді арешту для ексмерки.

Дивитись ще: